ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گزارش خبری تحلیلی تسنیم/

۱۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۴

عکاظ جنایت سعودی

با وجود تلاش رژیم سعودی برای شانه خالی کردن از مسئولیت خود در جنایت هولناکی که علیه مردم بی‌دفاع در صنعاء مرتکب شد، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرده است حمله به سالن عزا در صنعاء در نتیجه حملات هوایی ائتلاف سعودی صورت گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،‌ در حالی که ائتلاف متجاوزان سعودی با تاکید بر انجام تحقیقات آن هم با مشارکت آمریکا در جنایتی که آنها در صنعاء مرتکب شدند و به شهادت صدها انسان بیگناه منجر شد، به نوعی به دست داشتن خود در این جنایت اعتراف کرده‌اند،‌ خشم جامعه جهانی از آل سعود، سبب شده است تا رسانه‌های سعودی به بازی فریبکارانه جدیدی متوسل شوند و برای شانه خالی کردن از مسئولیت کشتار صنعاء تلاش کنند.

شاهد ساختگی آل سعود برای تبرئه

ضرب المثل معروف «شاهد روباه» برای زمانی که شخص مقابل برای اثبات ادعای خود یکی از خویشان و یا دوستان نزدیک به خود را معرفی کند، کاربرد دارد،‌ حال دو روز پس از جنایت وحشتناک سعودی‌ها در صنعا، رسانه‌های رژیم که کاملا با اخلاق رسانه‌ای و انسانی بیگانه‌اند و در دروغگویی و جعل اخبار حد و مرزی برای خود نمی‌شناسند، امروز مدعی شده‌ اند که ائتلاف سعودی در کشتار صنعاء دست نداشته و نشانه‌ها از دست داشتن حوثی‌ها و متحدانشان در بمباران سالن ترحیم حکایت می‌کند.

عکاظ سعودی مدعی شد قرائن و شواهد از دست داشتن حوثی و عبدالله صالح در بمباران سالن ترحیم حکایت می‌کند.

تنها مدرک این رسانه برای اثبات ادعای خود آن‌ چیزی است که این رسانه به زعم خود از آن به عنوان یک منبع ریاست جمهوری یمنی یاد می‌کند، منبعی که نه نامش مشخص است نه مسئولیت و جایگاه، اگر هم چنین منبعی باشد، محل اقامتش بی‌تردید کاخ آل سعود در ریاض است که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و دیگر همدستانش در آن به سر می‌برند و چنین منبعی هم بی‌شک حکایت همان ضرب المثل معروف است. یعنی جانی برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت خود به دروغ و حیله متوسل می‌شود.

شاهد مورد اعتماد عکاظ سعودی از داخل یکی از کاخ‌های آل سعود مدعی شده است که :«شواهد نشان دهنده دست داشتن مخلوع(منظور عبدالله صالح) و الحوثی در بمباران سالن ترحیم است، تحقیقات به زودی شبه‌نظامیان کودتاچی و طرفی را که در آن دست دارد، رسوا خواهد کرد به ویژه این‌که ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت در یمن به حفظ سلامت و جان غیرنظامیان پایبند است».

 

این رسانه سعودی به نقل از منبع به اصطلاح شاهد خود در ادامه رویکرد فریبکارانه‌اش نوشته است: چه کسی از این بمباران سود می‌برد و بعد خود پاسخ داده است آیا به جز الحوثی و المخلوع کسی دیگر هم سود می‌برد.

دیگر شاهد رسانه‌های رژیم متجاوز سعودی یکی از مزدوران یمنی‌ آنها به نام توفیق السامعی است که داستان مورد درخواست سعودی‌ها برای تبرئه آنها از جنایت هولناکشان در صنعاء‌ را این‌گونه طراحی و ادعا کرده است: «دلایل زیادی تاکید می‌کند که بمباران سالنی که مراسم ترحیم در آن برگزار می‌شود، یکی از پایگاه‌های شبه نظامیان صالح مخلوع بود که موشک در اختیار دارد همانند حمله به منزل عبدالله الاحمر در سال ۲۰۱۱ و حمله به کشتی اماراتی که معنایش این است که انفجار در چارچوب تسویه حساب میان کودتاچیان صورت گرفته است.»

این مزدور یمنی آل سعود به استدلال مضحکی برای تبرئه جنایتکاران سعودی و متهم کردن هموطنان یمنی متوسل شده و ادعا می‌کند که«وجود شکاف کوچکی در بام ساختمان پیوسته به سالن و فروپاشی سقف و باقی مانده اسکلت آهنی نشان می‌دهد که انفجار ناشی از بمباران هوایی نیست بلکه نتیجه شلیک موشک‌ یا انفجار داخلی است…گلوله‌باران تجمعات عزا و شادی از سوی تروریست‌های الحوثی چیز جدیدی نیست، آنها اردوگاه آوارگان در حرض و مجلس عروسی در ذمار و المخاء و تاسیسات خدماتی از جمله کارخانه لبنیات الحدیده را هم بمباران کردند!».

در حالی که هزاران نفر از ساکنان منطقه‌ای که جنایت آل سعود در آن رخ داده، تاکید کرده‌اند شاهد حمله جنگنده‌های سعودی به این سالن بوده‌اند، عکاظ به نقل از شاهدان ساختگی خود مدعی شد شاهدان ما گفته‌اند که انفجار در سالن عزا نتیجه بمباران هوایی نبوده و شبکه روسیاالیوم هم اعلام کرده است که این انفجار ناشی از موشک زمین به زمین بوده است.

به گزارش تسنیم، عکاظ ادعا می‌کند توئیت منتسب به حسن زید از رهبران جنبش الحوثی که ۱۲ ساعت قبل از این حادثه(جنایت آل سعود در صنعاء) منتشر شد و گزارش تهدید‌آمیز یک رسانه وابسته به الحوثی در تهدید شهردار صنعاء نشان دهنده دست داشتن حوثی‌ها در این حادثه است!

تاکید سخنگوی سازمان ملل بر تجاوز هوایی عربستان به سالن ترحیم صنعاء

با وجود تلاش رژیم سعودی برای شانه خالی کردن از مسئولیت خود در جنایت هولناکی که علیه مردم بی‌دفاع در صنعاء مرتکب شد، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرده است حمله به سالن عزا در صنعاء در نتیجه حملات هوایی ائتلاف سعودی صورت گرفته است.

استفان دوگاریک تاکید کرده است گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد این حمله که به کشته شدن ۱۴۰ نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر منجر شد، از سوی ائتلاف سعودی صورت گرفته است که صدها نفر از مردم برای تسلیت گفتن در این سالن تجمع کرده بودند.

استفان اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و هماهنگ کننده امدادرسانی اضطراری در بیانیه‌ای، رژیم سعودی را در تنگنا قرار داد با گفتن این جمله که :«سازمان ملل به شدت و قاطعیت و بدون هر گونه ابهامی حمله هوایی به مجلس عزا را محکوم می‌کند» این گونه توصیف سازمان ملل درباره این جنایت تاکیدی بر این است که رژیم سعودی نمی‌تواند از تبعات این جنایت هولناکش فرار کند.

                                                                استفان اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه اخیرا به تهران سفر کرده بود

ائتلاف متجاوزان سعودی حملات خود به این سالن را انکار کرده و مدعی شده است که این حادثه ناشی از  انفجار بوده نه حمله هوایی، این در حالی است که نوار ویدئویی که جنایت را به تصویر کشیده و صداهای جنگنده‌ها و نیز شهادت‌های نمایندگان سازمان‌های بشردوستانه داخلی و بین المللی، دروغ‌گویی ائتلاف متجاوزان سعودی را بر ملا کرده است، اظهارات متجاوزان مبنی بر انجام تحقیقات با مشارکت کارشناسان آمریکایی هم نشانه اعتراف آنها به جنایت خود است.

رویکرد رسانه‌های سعودی و خبرسازی و شاهدسازی برای تبرئه رژیم از جنایت وحشتناک اخیرش در صنعاء همزمان با واکنش‌های صریح و گسترده بین المللی و حتی اربابان آمریکایی‌اش به این جنایت و تاکید بان کی مون دبیرکل سازمان ملل بر محاکمه عاملان جنایت نشان می‌دهد که آل سعود و شرکایش در یک تنگنای شدید قرار گرفته‌اند. این جمله که ما چک سفید امضا به سعودی‌ها نداده‌ایم،‌از زبان یکی از مقامات ارشد آمریکایی در پی کشتار صنعاء‌ بیان شده یک موضوع غافلگیرکننده برای آل سعود بود و رویاهای آدمکشان ریاض را بر باد داد و به خوبی بر این تنگنا و ورطه متجاوزان مهر تایید زد.

هر چند آل سعود شنبه خونینی را برای مردم یمن رقم زد و شب حزن و اندوه را بر آنها حاکم کرد، اما حجم این جنایت هولناک و واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی به این جنایت آشکار که با فیلم و تصویرهای گرفته شده جایی شکی در ارتکاب آن توسط این رژیم نگذاشته، نشان می‌دهد که روزها و شب‌های آرامی در انتظار این رژیم نیست و خون انسا‌ن‌های بیگناه که تنها جرمشان حضور در یک مجلس ترحیم برای بیان تسلیت و همدردی با صاحب عزا بوده و قربانیان جنایات گذشته رژیم،‌گریبان متجاوزان را رها نخواهند کرد.

ساعاتی پس از ارتکاب این جنایت، جنایتکاران سعودی برای تبرئه خود مدعی شدند که جنگنده‌های ائتلاف در آن ساعت و آن روز هیچ حمله‌ای به سالن ترحیم نداشته‌اند،‌اما حملات اثبات شده چرا که فقط یک حمله نبوده بلکه چهار حمله هوایی پیاپی بوده که هزاران نفر از ساکنان منطقه پرجمعیت صنعاء‌ شاهد آن بوده‌اند، این سردرگمی و تلاش شکست خورده برای فرار از زیر بار مسئولیت در بیانیه ائتلاف متجاوزان سعودی نمایان شد که خواستار انجام تحقیقات و مشارکت آمریکا در آن شده که نشان می‌‌دهد متجاوزان شروع به محکومیت خود و اثبات دست داشتن خود در این جنایت کرده است.

موضع‌گیری آمریکا به عنوان مهمترین حامی و طرفی که چراغ سبز تجاوز نظامی به یمن را به آل سعود داد،‌ نشان دهنده تلاش واشنگتن برای دور کردن خود از مشارکت در کشتار صنعاء از طریق اتهام مستقیم و محکومیت صریح رژیم سعودی و قرار دادن این رژیم به تنهایی در برابر بازخواست بین المللی است.

 

اطلاعات و داده‌ها و شواهد به طور قاطع تاکید می‌کند که آنچه سالن ترحیم در صنعاء‌ را هدف قرار داد،‌ بدون هر گونه ابهام و شک، حملات جنگنده‌های سعودی بوده است و خبرسازی و شاهد سازی رسانه‌های سعودی و مقامات رژیم صرفا تلاشی برای یافتن راه شانه خالی کردن و فرار از تبعات این جنایت هولناک در حق غیرنظامیان بیگناه و کشتاری است که بر اساس قانون بین المللی یک جنایت کشتار جمعی عمدی قلمداد می‌شود.

اما رژیم آل سعود می‌داند که هیچ راه فراری در مقابلش وجود ندارد و این جنایت به فهرست سیاه جنایات سعودی آمریکایی علیه ملت یمن اضافه می‌شود و بار دیگر از چهره کریه رژیم کودک‌کش حاکم بر حجاز پرده برمی‌دارد، هر چند با توجه به رویکرد کاملا جانبدارانه و معیارهای دوگانه مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر و در راس آنها آمریکا و نهادهای غیر مستقلی چون سازمان ملل و شورای امنیت، بعید است آل سعود تحت پیگرد یا بازخواست بین  المللی قرار گیرد، چرا که این بار هم با پترودلارهای خود سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشر و نهادهای به اصطلاح بین المللی را خاموش خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال136 روز قبل