ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کفش هایتان تنگ و بدقلق است؟ این مطلب را بخوانید

کفش تنگ و نامناسب به بدن آسیب فراوان می رساند و بعضاً باعث کمردرد، زخم و ناراحتی پاها هنگام راه رفتن می شود. بر این اساس، ما شمارا به معرفی راهکاری برای جلوگیری از آثار منفی چنین کفش هاییآشنا می کنیم.
 
بسیار اتفاق می افتد کفش نو و گران قیمتی که خریده اید پایتان را زده و پشت و پنجه پایتان قرمز و کبود می شود. درست در همین زمان است که احساس می کنید در انتخاب کفش دچار اشتباه بزرگی شده اید. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که می توان با یک ترفند ساده این مشکل را برطرف کرد.
 
لازم به ذکر است؛ این راهکار برای کفش های ساخته شده از چرم طبیعی ماندگاری بیشتری دارد. گرچه می توان از آن برای کفش های از جنس چرم طبیعی و مصنوعی بهره برد.
 
پیش از بکارگیری این تکنیک، کفش ها را به طور کامل تمیز و پاشنه آن را ضدعفونی کنید. سپس دو کیسه پلاستیکی دارای درب زیپ دار درون کفش ها قرار دهید و حدود یک چهارم از حجم کیسه ها را از آب پر کنید. پس از آن، کفش را داخل یک کیسه پلاستیک بزرگ قرار داده و کفش و کیسه های پر از آب داخل فریز خالی از مواد غذایی قرار دهید.
 
کفش

روش گشاد کردن کفشهای تنگ

 پس از یخ زدن کامل کیسه های آب می توانید کفش ها را از فریز خارج کنید. ۲۰ دقیقه صبر کنید تا یخ ذوب شود. آنگاه کیسه را از کفش خارج کرده و قسمت های داخل و خارج کفش را با سشوار خشک کنید.
 
حال می توانید از کفش خود لذت ببرید. شایان ذکر است این راهکار را باید هر از چند گاهی برای کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی تکرار کرد. 

روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,