ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روشن: عامل مهم موفقیت ایران مقابل کره هواداران هستند/ما خوب بازی نمی‌کنیم اما همیشه ‌آنها را برده‌ایم

  اخبارورزشی ,خبرهای   ورزشی ,فوتبال ایران

پیشکسوت فوتبال ایران، گفت: در دیدار مقابل کره جنوبی هواداران عامل مهمی برای کسب پیروزی هستند و می‌توانند همچون دیدار مقابل قطر موثر واقع شوند.

 حسن روشن در گفت‌وگو با  فارس، در مورد در  دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی در چارچوب انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، گفت: ان‌شا‌ءالله تیم ملی بتواند در این بازی برنده شوند. تا به الان بازی نکردیم اما خوب نتیجه گرفتیم. در بازی با ازبکستان عملکرد بهتری نسبت به بازی مقابل قطر و چین داشتیم. در رقابت‌های مقدماتی خوب بازی کردن چندان مهم نیست بلکه کسب نتیجه اهمیت دارد.

 

وی با اشاره به اهمیت کسب پیروزی در دیدار مقابل کره جنوبی، خاطرنشان کرد: با کسب پیروزی در این دیدار مسیری زیادی از صعود را طی کردیم. ما خوب امتیاز گرفتیم و این مسئله اهمیت زیادی دارد. هر چند خوب بازی نکردیم اما در کسب امتیاز عملکردمان خوب بوده است. برخلاف جام جهانی که کسب امتیاز مهم نیست و فقط باید به فکر خوب بازی کردن، رعایت اخلاق، دادن چند پاس  و … باشیم در این مرحله باید فقط به کسب امتیاز فکر کنیم.

 

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه کره جنوبی تا به حال در ایران نتوانسته به پیروزی برسد، اظهار داشت: آنها همیشه در ایران موفق نشده‌اند و دلیل این مسئله هم عامل مهمی است که فوتبال ایران از آن بهره می‌برد. این عامل مهم تماشاگر است. در بازی با قطر هوادارانمان پیروز شدند و با عملکرد خوبشان باعث شدند که قطر دچار اشتباه فردی شود. ما هواداران بسیار خوبی داریم.

 

وی در مورد اینکه در مورد برگزاری بازی در شب عاشورا حرف و حدیث‌هایی مطرح شده و خیلی‌ها این مسئله را بی احترامی می‌دانند، گفت: این مسئله درست نیست. زمانی که ما سن‌مان کم بود و می‌خواستیم عصرها تمرین کنیم وقتی از علما مذهبی در این مورد سوال می‌کردیم می‌گفتند اجازه بدهید ظهر عاشورا بگذرد و آنوقت به تمرین بروید. برگزاری بازی منافاتی ندارد و مشکلی به وجود نمی‌آید.

 

روشن که سابقه به ثمر رساندن دو گل مقابل کره جنوبی را در بازی مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین دارد در مورد اینکه چرا ایران همیشه مقابل کره بازی خوبی به نمایش می‌گذارد، عنوان کرد: ما خوب بازی نمی‌کنیم بلکه مقابل کره برنده می‌شویم. مهمترین عامل این مسئله هم هواداران هستند که همیشه در این بازی خوب از تیم حمایت می‌کنند. امیدوارم در این بازی هم با حمایت هواداران برنده شویم.

منبع : بیتوته

مجله