ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روزنامه روسی خبر داد

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۴

جنگنده روسیه در همدان

یک روزنامه روسی نوشت: مسکو به این علت تصمیم گرفت از پایگاه هوایی همدان استفاده کند تا از جاسوسی تروریست‌ها از هواپیمای راهبردی اش که در عملیات هوایی در سوریه شرکت کرده بود، جلوگیری کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه روسی وزگلیاد با انتشار مطلبی تاکید کرد: از زمانی که روسیه حملات هوایی خود علیه گروه های تروریستی در سوریه را آغاز کرده است، جاسوسی به مساله مهم و بزرگی تبدیل شده است.

این روزنامه افزود: به نظر می رسد که برخی افراد هواپیماهای راهبردی روسیه را رهگیری کرده و اطلاعات مربوط به این هواپیماها را در اختیار شبه نظامیان و تروریست ها قرار می دهند.

روزنامه روسی نوشت: ترجیح می دهیم انگشت اتهام را به سوی کسی نشانه نرویم ولی تروریست ها و مخالفان که به آنها پیوسته‌اند، توانسته‌اند از تیررس جنگنده های روسی مخفی شوند. این تنها در صورتی امکان پذیر بوده است که آنها به تصاویر ماهواره‌ای دسترسی داشته باشند.

روزنامه وزگلیاد تصریح کرد: گروه های افراطی به تجهیزات پیشرفته به خصوص سیستم های جنگ الکترونیک و ماهواره‌ای دسترسی ندارند، سیستم هایی که برای رهگیری هواپیماهای بمب افکن راهبردی نیاز است. بنابراین، زمینه هایی وجود دارد که برخی افراد مایل به ارائه اطلاعات مربوط به هواپیماهای راهبردی روسیه به کسانی هستند که علیه دولت بشار اسد می‌جنگند.

این یکی از دلایلی بوده است که روسیه تصمیم گرفته تا از پایگاه هوایی همدان به عنوان پایگاهی برای حمله به اهداف گروه های تروریستی در سوریه استفاده کند.

این روزنامه افزود: امتیاز دیگر استفاده از پایگاه هوایی همدان توسط هواپیماهای جنگنده روسی این است که این پایگاه هوایی در منطقه‌ای واقع شده است که در برابر حملات موشک‌های کروز کاملا امن است.

پیش از این راشاتودی در خبری اعلام کرد که مسکو و تهران قراردادی نظامی را امضا کرده‌اند که به موجب آن هواپیماهای روسی از فرودگاه همدان برای حمله به مواضع داعش در سوریه استفاده می‌کنند.

هواپیماهای دوربرد Tu-22M3 پیشتر از این پایگاه هوایی برای انجام عملیات‌های ضد داعش استفاده کرده اند. مزیت اصلی برای هواپیماهای روسی کاهش قابل توجه زمان پرواز تا اهداف تروریستها در سوریه است. بمب‌افکن‌های دوربرد روسی پیش از این حملات خود را از پایگاه موزدوک روسیه انجام می‌دادند و باید مسافت ۲۰۰۰ کیلومتری برای رسیدن به حریم هوایی سوریه را طی می‌کردند.

در حال حاضر با استفاده از پایگاه همدان این  مسافت به ۷۰۰ کیلومتر کاهش یافته و بدین ترتیب حملات هوایی حساس از لحاظ زمانی می‌توانند در اسرع وقت و با هزینه کمتر انجام شوند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال187 روز قبل