ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فروزنده در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرد

۰۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۵۴

فروزنده

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران از رئیس جمهور خواست تا هرچه سریعتر با افراد مسئله دار نزدیک به خود برخورد کند.

لطف‌الله فروزنده عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم با اشاره به ‌ویژه‌خواریهای «حسین فریدون»، دستیار و برادر رئیس‌جمهور، اظهار کرد:  از جمله مسائل حائز اهمیت در ادبیات دینی و اجتماعی این است که دستگاه حکومتی باید اعتمادساز مردم بوده و با شفافیت عمل کند.

وی حفظ سلامت و زدودن فساد در مسیر اعتمادسازی دولتها را امری مهم دانست و گفت: هرگونه شبهه‌ای که پیرامون فساد و رانت‌خواری در دولت پیش بیاید قطعاً به آنها آسیب می‌زند. در برهه‌های زمانی مختلف شاهد هستیم چهره‌های مسئله‌دار که شبهه‌ای نسبت به آنها وجود داشت نه تنها برای دولتها مزیت‌آور نبودند، بلکه آسیبهایی را نیز به همراه داشتند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران تأکید کرد: دولتها باید تلاش کنند افرادی را که به‌عنوان همکار در اطراف خود انتخاب می‌کنند چهره‌های پاک، بی مسئله، ساده‌زیست و دارای عملکرد شفاف در طول زندگی باشند.

فروزنده با اشاره به ‌ویژه‌خواریهای حسین فریدون، دستیار و برادر رئیس‌جمهور، گفت: اخیراً اخباری مبنی بر حضور برخی افراد که از سلامت لازم برخوردار نیستند در بدنه دولت به چشم می‌خورد.

وی تأکید کرد: این افراد باعث می‌شوند که به دولت آسیب‌ برسد. انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور هرچه سریع‌تر نسبت به این افراد واکنش نشان داده و برخورد کند، زیرا اگر خود دولت به این موضوع ورود کند زمینه اعتمادسازی بیشتر در جامعه را فراهم می‌کند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: در طول انقلاب اسلامی هرجایی که عناصر نفوذی و رانت‌خوار حضور داشتند باعث آسیب زدن به آن مجموعه شده است بنده بر روی فرد خاصی قضاوت نمی‌کنم بلکه شناسایی این افراد وظیفه دستگاه‌های مربوطه است.

فروزنده در بخش دیگری از سخنان خود کلید حل مشکلات جامعه را توجه به تعابیر امام و رهبری دانست و اظهار کرد: برای اینکه مشکلات کشور حل شود باید فضای انقلابی‌گری با همان تعابیری که در کلام امام(ره) و مقام معظم رهبری وجود دارد در کشور و بویژه بین مسئولین حاکم شود.

وی افزود: انقلابی‌گری به این معناست که فردی که از بن دندان به اسلام و کارآمدی آن،‌به مکتب امام(ره) به ولایت فقیه اعتقاد دارد، خود را ملزم بداند که دیدگاهها و نظرات ولی فقیه را در جامعه نهادینه کند و صداقت با مردم را نیز سرلوحه کار خود قرار دهد. البته در این مسیر لازم است سیره زندگی خود را از اشرافی‌گری به سمت ساده زیستی سوق دهد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس و حاکمیت تفکر کارگزارانی در دولت آقای هاشمی، اشرافی‌گری در نظام اجرایی ریشه دواند و متأسفانه این موضوع ادامه پیدا کرد.

فروزنده مشکلات امروز کشور را نشأت گرفته از همان اشرافی‌گری دولت کارگزاران دانست و افزود: اشرافی‌گری به آن معناست که مسئولین به جای اینکه مشکلات مردم را حل کنند از پست و مقام برای خود و اطرافیانشان کیسه بدوزند.

وی لازمه حل مشکلات امروز کشور را مبارزه جدی با اشرافیت دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم در زمان دولت سازندگی و هم در زمان دولت اصلاحات درباره موضوع اشرافی‌گری بارها تذکر دادند اما متأسفانه در آن زمان به این موضوع توجهی نشد.

این فعال سیاسی افزود: دولتهای نهم و دهم مبارزه با اشرافی‌گری و ترویج ساده‌زیستی را مورد توجه قرار داد و به همان نسبتی که ساده‌زیستی مورد توجه قرار گرفت اعتماد مرد را نیز جلب کرد.

فروزنده تأکید کرد: اگر بخواهیم در این باره یک کار جدی و اساسی انجام دهیم باید تمامی مظاهر اشرافی‌گری را در نظام اجرایی شناسایی و سپس نسبت به از بین ببردن آن تلاش کنیم البته در این میان نقش دولت و مجلس بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: متأسفانه روحیه اشرافی‌گری در برخی ساختارهای نظام بوجود آمده که باید از طریق نیروهای انسانی متدین و انقلابی از بین برود.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: نمی‌توان با ادعای انقلابی‌گری، خود و اطرافیان، اشرافگرایانه زندگی کرد. مبارزه با اشرافی‌گری مطالبه اصلی مردم است و ما در جمعیت ایثارگران معتقد هستیم باید این معیار حاکم بر جامعه شود و گفتمان غالب شود.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال211 روز قبل