ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در بازدید از نمایشگاه فرهنگی کنگره ملی سرداران و ۱۸۸۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به نقش اقتصاد مقاومتی و تأثیر شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: در خصوص اقتصاد بر سر دو راهی قرار داریم و نمی‌دانیم باید اقتصاد شیخ نشینی را انتخاب کنیم یا اقتصاد صنعتی را.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در توصیف اقتصاد شیخ نشینی تصریح کرد: اقتصاد شیخ‌نشینی به این معنا بوده که نفت خام را به غرب بفروشیم و ماشین لوکس و هواپیما خریداری کنیم و عده‌ای محدود سوار شوند و بقیه هم نگاه کنند.

وی درباره اقتصاد صنعتی نیز گفت: اقتصاد پیشرفته صنعتی نیاز به تلاش، جهاد و کار علمی دارد.

نقدی نقش شرکت‌های دانش‌بنیان را در اقتصاد صنعتی موثر خواند و افزود: اقتصاد دانش‌بنیان از پایه‌های اصلی اقتصاد صنعتی است، بدین منظور باید از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کرد.

رئیس بسیج مستضعفین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه راهکار شما برای جلوگیری از خروج نخبگان از کشور چیست، گفت: دستگاه‌های ثروتمند زیادی از جمله وزارت نفت هستند که حقوق‌های خوبی می‌دهند و می‌توانند حمایت کنند، به گونه‌ای که به جای اینکه خارجی‌ها برای نخبگان ما دعوت‌نامه بفرستند وزارت نفت می‌تواند از نخبگان دعوت کند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ت۴۰

منبع : farsnews.com

مجله