ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر آموزش و پرورش از رشد 80 درصدی بودجه آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این افزایش بودجه در طول تاریخ آموزش و پروش بی سابقه بوده است.

به گزارش ایرنا، علی اصغر فانی عصر یکشنبه همزمان با سفر رییس جمهوری به استان کرمانشاه، در جمع نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم شهرستان کنگاور، افزود: با طرح رتبه بندی معلمان، میانگین حقوق معلمان آموزش و پرورش در این مدت 80 درصد افزایش یافته است، البته تا حالت ایده آل فاصله زیادی وجود دارد.

وی اضافه کرد: در دولت یازدهم بودجه آموزش پروش 2 و هفت دهم درصد رشد داشته و این نشانگر این است که رفاه فرهنگیان برای دولت تدبیر و امید بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه 760 هزار بازنشسته فرهنگی در سطح کشور است و بررسی مشکلات آنها در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: درمان و ترمیم مشکل بازنشستگان در بخش های درمان و حقوق، طی یک لایحه تنظیم و تقدیم مجلس خواهد شد.

فانی با بیان اینکه در بحث سیاست های تامین نیروی انسانی آموزش و پروش از بوم برای بوم خواهد بود، تصریح کرد: با رسیدن به ثبات نیروی انسانی مشکل نقل و انتقال معلمان نیز مرتفع خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص فرزندان فرهنگیان و استخدام آنها نیز گفت: فرزندان فرهنگیان برای استخدام در آموزش و پرورش در اولویت هستند و برای پذیرش از مهر ماه سال 93 این کار انجام شده و در حال اجرا می باشد.

** دولت تدبیر و امید خود را متعهد به اجرای وعده هایش می داند

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید خود را متعهد و مکلف انجام وعده های داده شده می داند، یادآور شد: دادن وعده هایی که قابلیت اجرا دارند، از توصیه های همیشگی رئیس جمهوری در جلسات مختلف و به ویژه در جلسات پیش از سفرهای استانی به هیئت وزیران است که همواره مورد تاکید قرار می دهند.

وی اظهار کرد: دکتر روحانی همواره سعی کرده است به تعهدات خود پایبند باشند و اگر کاری هم به مرحله عمل و نتیجه نرسد از مردم عذر خواهی خواهیم کرد.

فانی اظهار امیدواری کرد که در این سفر حداقل ها را برای مردم این منطقه فراهم کنند، و اینکه از سوی رئیس جمهوری 998 میلیارد تومان اعتبار در این سفر به استان کرمانشاه اختصاص داده شده و تعهدات نیز بر اساس این اعتبارات خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن دستاوردهای دولت یازدهم ظرف سه سال گذشته، گفت: این دستاوردها که بواسطه حمایت مردم و رهبری و همراهی مجلس شورای اسلامی بدست آمده است، امید به آینده را در دل آحاد مردم ایران زنده کرد.

فانی اظهار داشت: دولت در عرصه داخلی با کنترل تورم و گرانی و خروج از رکود و برقراری آرامش در فضای عمومی کشور و نیز مباحث مربوط به امنیت فرهنگی، آرامش و امید را در دل مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: در عرصه بین المللی نیز دولت به واسطه افزایش مناسبات با کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان، بحث اسلام هراسی را به اسلام دوستی تبدیل کرده است و امروز شاهد روابط بسیار خوبی با کشورهای همسایه و جهان هستیم که به تعبیر رئیس جمهوری نتیجه برد – برد محقق شده است.

فانی، تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در گفت و گو با گروه 1+5 را از دیگر توفیقات دولت دانست و گفت: در سایه این مذاکرات حقانیت جمهوری اسلامی برای جهانیان روشن شد.

**بیکاری؛ بزرگترین مشکل کشور

نماینده اعزامی هیات دولت به شهرستان کنگاور با بیان اینکه بیکاری بزرگترین مشکل کشور است، اظهار داشت:با تلاش دولت و همراهی مردم تورم 45 درصدی امروز به کمتر از 10 درصد رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دولت توانایی استخدام همه افراد را ندارد و تا کنون موفق شده رشد اقتصادی منفی 6 درصد را به مثبت یک برساند، اضافه کرد: امروز سرمایه گذارها برای سرمایه گذاری در این کشور رقابت می کنند و البته باید بازار صادرات را هم در کشورهای همسایه رونق داد.

دکتر فانی در پایان خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند دولت به پشتوانه آنها و حمایت های رهبری بر مشکلات اقتصادی غلبه می کند و کشور را به توسعه پایدار خواهد رساند.

در این نشست تعدادی از نمایندگان اقشار مختلف مردم و نخبگان شهرستان کنگاور نظرات خود را در بخش های مختلف به سمع و نظر وزیر آموزش و پروش رساندند.

شهرستان کنگاور واقع در استان کرمانشاه با افزون بر 84 هزار نفر جمعیت دارای 2 شهر و 84 روستا است.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,