ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حمید رضا پارسا  رئیس اداره سلامت کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این بانک در مرحله اول به منظور تامین شیر مادر برای نوزادانی که پس از تولد در بخشهای ویژه بیمارستانهای استان بستری می شوند و از شیر مادر محروم هستند قرار است ایجاد گردد.

وی افزود: در این خصوص نوزادان بستری در بیمارستان که برای مادران آنها امکان شیردادن وجود ندارد و یا مادر بیماری دارد که شیر او برای نوزاد خطرساز است، همچنین نوزادان بلاصاحب با راه اندازی بانک شیر مادر میتوانند از آن بهره مند شوند.

پارسا یادآور شد: ایجاد بانک شیر مادر در حال حاضر در وزارتخانه مطرح شده و نیاز به طی مراحل قانونی دارد و در آینده جزئیات آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز بررسی و اعلام می گردد.
وی گفت: اهمیت شیر مادر به حدی است که در دنیا هیچ سیستمی وجود ندارد که ترکیبی شبیه آن تهیه کرده باشد و به همین دلیل از مادران خواستاریم در این خصوص توجه بیشتری کنند.
رئیس اداره سلامت کودکان و نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ارزش غذایی، بهداشتی و همچنین ایمنی که شیر مادر به بدن نوزاد و کودک منتقل می کند بسیار بالاست و شیر مادر به سلامت کودک بسیار کمک می کند.

پارسا یادآور شد: همیشه اولویت با شیر مادر است و سعی می کنیم در این خصوص به نحوی فرهنگسازی صورت گیرد که از شیرخشک استفاده نشود.

در همین خصوص تمامی بیمارستان های استان دوستدار کودک بوده و به ترویج شیر مادر مشغول هستند.

وی گفت: در حال حاضر در اکثر ادارات استان، تمهیدات مطلوبی برای بهره مندی فرزندان زنان شاغل از شیر مادر در نظر گرفته شده اما به طور کلی شیر مادر ۲۴ ساعت بیرون از یخچال، یک هفته داخل یخچال و ۳ ماه به صورت فریز شده قابل نگهداری است.

منبع: خبر جنوب

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,