ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

راهزنان مسلح ۱۳ کیلو طلا را به غارت بردند

پلیس در تعقیب دزدان مسلحی است که پس از تهدید دو مرد طلاساز، کیف پر از طلای آنها به ارزش دو میلیارد تومان را به سرقت بردهاند.

به  گزارش خبرجنوب ؛ ین سرقت ۱۳ مردادماه رخ داد و در جریان آن دو جوان سارق با زیرنظر گرفتن مردان طلاساز، کیفشان را که حاوی چند کیلو طلا بود دزدیدند. مالباختگان که پس از این ماجرا سراسیمه به کلانتری جهرم رفته بودند در تشریح نحوه سرقت گفتند: چند روز قبل برای خرید طلاهای دست دوم و طلاهای ریز به سمت لارستان رفته بودیم.

 

کار ما خرید و فروش طلا به صورت کیفی بود. پس از خرید به اصفهان رفته و آنجا طلاها را آب کرده و طلاهای جدید می ساختیم.یکی از مالباختگان گفت: قصد داشتیم طلاها را پس از خرید به اصفهان ببریم تا آنها را آب کنیم و جواهرات جدید بسازیم. در طول مدتی که در بازار بودیم و طلا میخریدیم، آنها را طوری داخل کیف کهنه و قدیمی که همراهمان بود میگذاشتیم که به تصور خودمان حتی اگر کیف را کنار خیابان میگذاشتیم، بهخاطر کهنگی آن کسی به کیف توجه نمیکرد غافل از اینکه در همه این مدت فردی مراقبمان بوده و همه حرکاتمان را زیرنظر داشت.

مالباخته ادامه داد: ما که تصور میکردیم همه نکات ایمنی را رعایت کردهایم، پس از خرید به خیابان رفته و ساعتی بعد لار را ترک کرده و با خودرو پژو خود به سمت اصفهان حرکت کردیم. حوالی جهرم بود که یک خودرو جلوی ما را گرفت و دو نفر با تهدید اسلحه شروع به کتک زدن ما کردند. آنها سپس کیف دستی حاوی ۱۰ الی ۱۳ کیلو طلا و جواهراتمان را به ارزش دو میلیارد تومان دزدیدند و فرار کردند.

با شکایت این مردان، تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان شروع شد. کارآگاهان با توجه به نوع سرقت اطمینان یافتند که دزدان از قبل مردان طلافروش را زیرنظر داشته و از وجود طلا در داخل کیفش خبر داشتهاند. این یعنی زمانی که آنها در بازار سرگرم خرید طلا بوده اند، یکی از اعضای باند(زاغزن باند) آنها را تعقیب میکرده است.با توجه به حسایست موضوع پرونده ای در خصوص سرقت مسلحانه از این دو طلاساز تشکیل و دستورات لازم از سوی بازپرس برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت مسلحانه جاده ای آغاز شده است.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,