ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

راز کارت‌های ۵۰۰ هزارتومانی!

  اخباراجتماعی ,خبرهای  اجتماعی,شهرداری تهران

 

یکی از نمایندگان مردم تهران در مجلس در هفتم مهرماه در اخطاری مستند به اصل ۸۴ قانون اساسی گفت: متاسفانه امروز اتفاق ناگواری در مجلس از سوی شهرداری تهران رخ داد که موجب تعجب همه نمایندگان شد. ایراد اصلی هم به هیات رئیسه مجلس برمی‌گردد. امروز در کریدور مجلس لیستی را به عنوان تسهیلات تربیت‌بدنی برای نمایندگان آوردند و کارت ۵۰۰ هزار تومانی از طرف شهرداری تهران به نمایندگان پیشنهاد می‌دادند.

 

علیرضا رحیمی افزود: من مراجعه کردم که مطمئن شوم چنین چیزی صحت دارد و دیدم همه نمایندگان از دریافت این تسهیلات استنکاف کرده‌اند و با هوشیاری نمایندگان این حرکت با شکست مواجه شد، اما جای سوال از هیات رئیسه وجود دارد! در ماده ۲۴ آیین‌نامه صراحتا حفظ شان و اقتدار مجلس جزو وظایف هیات رئیسه است و نظارت بر امور سازمانی مجلس نیز از وظایف هیات رئیسه است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: خواهش من این است که دستور دهید این موضوع بررسی شود. علی مطهری که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار، اظهار کرد: ما به عنوان هیات رئیسه اصلا اطلاعی از این موضوع نداشتیم و برای اولین بار است که موضوع را می‌شنویم. ان‌شاءا… موضوع را بررسی خواهیم کرد. طبعا شهرداری نیز حق دارد این موضوع را توضیح دهد. در حین توضیحات علی مطهری رضا شیران خراسانی نماینده مشهد و عضو کمیسیون اجتماعی در جایگاه هیات رئیسه حاضر شد و خطاب به علی مطهری، گفت: این موضوع چه ارتباطی به شهرداری دارد؟ رفاه مجلس درخواست کارت کرده و شهرداری این کارت را در اختیار مجلس گذاشته است.

 

نایب رئیس مجلس در این رابطه، یادآور شد: ان‌شاءا…در جلسه یکشنبه مجلس اداره رفاه مجلس و شهرداری در این رابطه توضیحی ارائه خواهند کرد. بر اساس وعده مطهری روز گذشته تکلیف این کارت‌ها مشخص شد و نایب رئیس مجلس با قرائت اطلاعیه اداره رفاه مجلس تاکید کرد که اهدای کارت‌های ورزشی شهرداری تهران با تعامل میان سازمان ورزش شهرداری تهران و تربیت‌بدنی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و امر تازه‌ای نیست.

 

در این اطلاعیه آمده است:«پیرو تذکر یکی از نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه ۶ /۷/۹۵ درباره اهدای کارت‌های ورزشی از سوی شهرداری تهران به نمایندگان محترم لازم است به استحضار برسانیم براساس بررسی‌های انجام شده کارت‌های مذکور طبق سنوات گذشته مبنی بر استفاده نمایندگان و کارکنان صرفا از امکانات مجموعه ورزشی شهرداری بوده و از طریق تعامل میان سازمان ورزش شهرداری تهران و تربیت‌بدنی مجلس شورای اسلامی انجام شده و موضوع مسبوق به سابقه بوده و امر تازه‌ای نیست. بنابراین به هیچ وجه کارت‌های خاص به نحوی که آقای رحیمی مطرح کردند، وجود نداشته است.»

 

  اخبار اجتماعی  –  آرمان  

منبع : بیتوته

مجله