ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

راز پیام های عاشقانه آلیسا به پسر جوان در پارک جمشیدیه نیاوران لو رفت

پسر جوان پس از دزدیده شدن گوشی موبایلش با گوشی دیگری در شبکه تانگو در نقش دختر با دزد گوشی 

به گزارش رکنا، اوایل مهرماه سال جاری یک خانواده افغان ضمن تماس با مامورن پلیس تهران از ماجرای مرموزی یک آدم ربایی ۲۵۰ هزارتومانی پرده برداشتند.

 

خیلی زود تیمی از ماموران پلیس برای افشای راز این آدم ربایی وارد عمل شدند و مرد افغان به مامورن گفت: پسر عمویم برای ملاقات دختر جوانی به یک پارک جمشیدیه نیاوران -شمال تهران – رفته اما پس از ملاقات با دختر جوان با من تماس گرفت و ادعا کرد که از سوی ۳ مامور جوان دستگیر شده و برای رهایی از دست آنها نیاز به ۲۵۰ هزار تومان پول دارد که ما این پول را به حسابش واریز کردیم اما باور نداریم که آن مردان مامور باشند.

 

بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره ۱۱ پلیس آگاهی تهران به دستور بازپرس آرش سیفی از شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۷ برای افشاگری این سناریوی مرموز وارد عمل شدند.

 

در این مرحله تیمی از ماموران برای تحقیقات ویژه به پارک شمال تهران رفته و با محاصره قرار دادن این پارک برای دستگیری ۳ جوان مامور نما وارد دست به کار شدند.

 

3 پسر جوان که مرد افغان را در محاصره خود قرار داده بودند با دیدن ماموران تصمیم به فرار گرفتند اما غافل از اینکه پارک تحت نظر ماموران بود و ۳ جوان مامور نما به ناچار تسلیم ماموران شدند.

 

شهاب که راهی جز اعتراف پیش روی خود نداشت به ماموران گفت: چندی پیش در پارک منتظر یکی از دوستانم بودم که ۲ مرد افغان به سمت من آمدند و بدون هیچ مقدمه حمله کردند و با گوشی موبایلم را قاپیدند و فرار کردند.

 

وی افزود: پس از سرقت گوشی موبایلم با یک گوشی دیگر برنامه اینترنتی بی تالک را نصب کرده و خودم را با نام آلیسا معرفی کردم.

 

سپس با داشتن شماره تلفنم اقدام به طرح دوستی با مرد افغان که گوشی موبایلم در سرقت کرده بود ریختم و او نیز که فکر نمی کرد من همان صاحب گوشی موبایل سرقتی هستم جواب پیام هایم راداد.

 

پسر جوان ادامه داد: در مدت چند روز با مرد افغان دوست شدم و پس از چرب زبانی هایم خواستم تا برای دیدن هم به پارک نزدیک خانه مان بیاید.

 

وی ادامه داد: این ماجرا را به ۲ تن از دوستانم اطلاع دادم تا آنها برای کمک با من به پارک بیایند و از قبل صدای بیسیم را روی گوشی موبایلم ضبط کردم و در محل قرار منتظر ماندم.

 

شهاب گفت: وقتی پسر افغان در محل قرار حاضر شد ۳ جوان در نقش مامور به سراغ وی رفتند و شهاب که صدای بیسیم را پخش کرد و جوان افغان با دیدن این صحنه شوکه شد و شهاب او را به سمت کیوسک پلیس می برد که جوان افغان التماس می کرد که او را نزد پلیس نبردند چون مجوز ورود به خاک ایران را ندارد.

 

در این مرحله یکی از دوستان شهاب پیشنهاد داد تا در قبال دریافت ۲۵۰ هزار تومان او را رها خواهند کرد و پس از گرفتن گوشی سرقتی در انتظار واریز پول درخواستی شدیم که پلیس سر رسید.

 

جوان افغان که از ماجرای سرقت گوشی موبایل شوکه شده بود به ماموران گفت: پسر عمویم که حفیظ نام دارد به خاطر شباهت زیادی که به هم داریم از من خواست تا به دیدن دختر جوان در پارک بروم که در برابر این ۳ جوان مامور نما قرار گرفتم.

 

بنا به این گزارش، بازپرس آرش سیفی دستور بازداشت ۳ متهم را صادر کرد و تحقیقات در این راستا ادامه دارد.

 

منبع : بیتوته

مجله