ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۹ تير ۱۳۹۵ – ۲۰:۲۰

محمد نهاوندیان

رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه کارنامه دولت در حراست از حقوق مردم طی ۳ سال گذشته افتخارآفرین بوده است، گفت: در مسیر دستیابی به استقلال، عزت و رفاه اقتصادی ضروری است مراقبت شود تا عدالت اجتماعی نیز محقق و گسترش یابد.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌ جمهور در آئین معارفه معاون جدید امور حقوقی رئیس‌‌جمهور، دستیار رئیس‌‌جمهور در امور حقوق شهروندی و رئیس جدید دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور، گفت: هنگامی که آقای روحانی به‌عنوان یک حقوقدان به ریاست‌جمهوری برگزیده شدند، یکی از ویژگیهایی که در ذهن مردم پررنگ شد، این بود که در این دولت، از حقوق مردم بیشتر حراست خواهد شد.

وی با طرح این پرسش «آیا عدالت همراه با پیشرفت می‌خواهیم یا همراه با توقف؟»، اظهار کرد: دستورکار کشور از سوی مقام معظم رهبری، عدالت همراه با پیشرفت عنوان شده است. بر این اساس باید هم مسیر دستیابی به استقلال، عزت و رفاه اقتصادی را طی کنیم و هم مراقب باشیم که در این مسیر عدالت اجتماعی نیز محقق شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، تصریح کرد: در همین راستا و در روند مذاکرات هسته‌ای، از حقوق هسته‌ای کشور حراست شد، حقوق ملت تثبیت گردید و به پیشرفتهایی هم در این عرصه دست یافتیم. کنار آن نیز با رفع تحریمها، عدالت برای حق حضور برابر در عرصه جهانی به دست آمد و همین رویکرد باعث شده که حراست و صیانت دولت از حقوق ملت، مورد توجه قرار می‌گیرد.

نهاوندیان در ادامه با تقدیر از تلاشهای الهام امین‌زاده، گفت: ارتقای عملکردی این معاونت و ارتباط سازنده با دستگاه‌های اجرایی در استانها، ارائه آموزشها و ترویج حقوق و حضور مؤثر و سازنده در کمیته ماده 76 قانون برنامه برای حذف مقررات مزاحم رونق محیط کسب و کار، از جمله اقدامات ارزنده‌ای است که انجام شده و باید با قوت و جدیت ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: معاونت حقوقی، بُعد حقوقی قوه مجریه را نمایندگی می‌کند و این نکته مهمی است که باید با راهبری حجت‌الاسلام انصاری با قوت به پیش برود تا مجموعه حقوقی همه سازمانها و نهادها، با پیشرانی این معاونت عرصه تقنین و تنقیح را شفاف و هدفمند نمایند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه انباشت قوانین، مردم‌ و حتی مجریان را کلافه و سردرگم می‌کند، گفت: با توجه به دعاوی‌ای که درباره اموال و املاک عمومی و دولتی مطرح می‌شود، هرگونه کوتاهی در حراست عالمانه و هوشمندانه از حقوق عمومی و بیت‌المال منجر به تعدی به حقوق مردم و بیت‌المال می‌شود.

نهاوندیان، حراست از عزت و حیثیت مدیریت کشور را نیز حراست از حقوق مردم عنوان و اضافه کرد: حراست از امکان خدمتگزاری مسئولان، نوعی حراست از حقوق مردم است.

وی تأکید کرد: تلاشها و خدمات صادقانه، عالمانه و بردبارانه حجت‌الاسلام انصاری در دوران تصدی معاونت امور مجلس و همکاریهایی که در سمت جدید معاون حقوقی با معاونت امور مجلس خواهند داشت، قطعاً مجموعه معاونت حقوقی و معاونت امور مجلس ریاست‌جمهوری را یک گام به پیش خواهد برد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور انتصاب امین‌زاده به‌سمت دستیار رئیس‌‌جمهور در امور حقوق شهروندی را بیانگر اهمیت جایگاه حقوق شهروندی نزد رئیس‌جمهور دانست و  خاطرنشان کرد: این انتصاب و شکل‌گیری یک مدیریت پیگیر و متمرکز برای گسترش مفهوم حقوق شهروندی، هماهنگی و پیگیری وظایف دستگاه‌ها در ارتباط با این حقوق، نشانگر اهمیت ویژه‌ای است که بحث حقوق شهروندی برای رئیس‌جمهور دارد.

نهاوندیان، جنبه دیگری از حراست از حقوق مردم را ایجاد سازوکاری برای دریافت نظرات مردم و بازخورد عملکرد و اقدامات دولت و مجموعه دستگاه اجرایی دانست و با اشاره به انتصاب سید علیرضا آوایی به‌عنوان رئیس جدید دفتر بازرسی ویژه رئیس‌جمهور، تصریح کرد: دفتر بازرسی رئیس‌‌جمهور وظیفه حراست از حقوق مردم را به‌عهده دارد تا مشخص شود آیا دستگاه‌های مختلف اجرایی به‌درستی عمل می‌کنند؟

وی گفت: دفتر بازرسی ویژه، چشم و گوش امین رئیس‌‌جمهور است تا خدای ناکرده صدایی ناشنیده و خطایی نادیده نماند. این دفتر مسئولیت دارد اگر جایی غفلتی رخ داد، پیگیری شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین در این مراسم، از خدمات حجت‌الاسلام شوشتری در دفتر بازرسی ویژه رئیس‌‌جمهوری تشکر کرد.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال219 روز قبل