ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۷:۰۵

دی میستورا

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه خواستار خروج تروریستهای النصره از حلب شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت اگر نبردها در حلب و بمبارانها به همین شکل ادامه یابد، محلات شرقی حلب طی دو ماه ویران خواهند شد.

وی تاکید کرد که ادامه جنگ در حلب به قتل عام هزاران غیر نظامی و آوارگی صدها هزار نفر خواهد انجامید.

دی‌میستورا گفت: تعداد معارضان مسلح در حلب حدود ۸ هزار نفر است و این در حالی است که تعداد عناصر مسلح گروه تروریستی النصره حدود ۹۰۰ نفر است.

دی‌میستورا خواستار تضمین خروج عناصر مسلح النصره از حلب شد و اعلام آمادگی کرد که به منظور توقف جنگ در حلب و نجات غیرنظامیان خود آنها را تا حومه ادلب مشایعت کند.

نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه گفت که به زودی مشورتهایی درباره طرحش برای خروج عناصر النصره از حلب انجام خواهد داد.

دی میستورا گفت عناصر مسلح خواستار تضمین برای خروج هستند و سازمان ملل قادر به دادن این تضمین نیست.

وی تاکید کرد که بعد از خروج عناصر مسلح از محلات شرقی حلب، این محلات باید تحت کنترل دولت محلی باشد و نیروهایی بین المللی نیز در این منطقه حضور داشته باشند.

نماینده ویژه سوریه در سازمان ملل متحد گفت: تعلیق مذاکرات روسیه و آمریکا درباره سوریه حل بحران این کشور را به عقب برگرداند. 

وی ضمن ابراز امیدواری برای آتش بس مجدد تاکید کرد: توقف مذاکرات بین روسیه و آمریکا نباید بر کار گروه بین المللی کمک به سوریه تاثیر بگذارد.

میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو طرح دی میستورا برای خروج تروریستهای النصره از محلات شرقی حلب را تایید می کند و معتقد است که زمان این اقدام فرا رسیده است.

در پی حملات جنگنده های آمریکایی به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور، عدم پایبندی آمریکا به وعده های خود مبنی بر جدا کردن گروههای تروریستی و معارضان موسوم به میانه روز از هم و نقض آتش بس از سوی تروریستها، تحولات سوریه وارد فاز جدیدی شده است.

وزارت خارجه آمریکا، روز چهارشنبه اعلام کرد این کشور در حال بررسی گزینه‌های یک‌جانبه و چند‌جانبه از جمله گزینه‌های دیپلماتیک، نظامی، اطلاعاتی و اقتصادی برای تعامل با موضوع جنگ در سوریه است.

«مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یادآوری کرد، در پی فروپاشی تلاش روسیه و آمریکا برای دستیابی به آتش‌بس در سوریه، آمریکا «مجموعه‌ای از گزینه‌‌های یک‌جانیه یا چندجانبه را بررسی می‌کند».

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال139 روز قبل