ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – رئیس جمهور زیمباوه از نمایش کاروان المپیک این کشور بسیار ناراحت و عصبانی است.

به گزارش سایت نود، “رابرت موگابه” رئیس جمهور ۹۲ ساله این کشور آفریقایی که از سال ۱۹۸۷ رئیس دولت زیمباوه‌ است، این روزها بیشتر از هر زمان دیگری از سوی نهادهای حقوق بشری و مردم زیمباوه تحت فشار قرار گرفته. دیکتاتور زیمباوه که به نسل کشی و غارت اموال عمومی کشورش متهم است، بیشتر از هر زمان دیگری به سقوط و قرار گرفتن مقابل قانون نزدیک شده. 

“موگابه” تلاش می‌کند این فشار را با صحبت‌های میهن‌پرستانه کم کند. به گزارش پایگاه خبری nta نیجیریه او در سخنرانی در جمع مدیران ارشد دولتی به فرمانده پلیس زیمباوه دستور داده تمام کاروان المپیک این کشور را به محض ورود به کشور بازداشت و روانه زندان کند. او در این‌باره گفت: ما پول‌مان را برای این موش‌های فاضلاب که نامشان را ورزشکاران گذاشته‌اند هدر دادیم. حتی اگر ۱۰ سال هم طول بکشد، آن‌ها را مجبور می‌کنیم پولی که دولت برایشان خرج کرده را پس بدهند. 

“موگابه” در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: اگر برای فدا کردن جان‌تان و حداقل رسیدن به رتبه‌های چهارم و پنچم المپیک یعنی همان کاری که “بتسوانا (همسایه زیمباوه) انجام داد هم آماده نیستید برای چه به برزیل رفتید؟ اگر می‌خواستیم کسی آنجا برود که فقط بگوییم ما هم هستیم ورزشکاران خوش‌تیپ‌تر و خوش‌قیافه‌ترمان را می‌فرستایدم.

زیمباوه ۱۳ نماینده در المپیک داشت. نماینده‌های این کشور هیچ مقامی در المپیک کسب نکردند.

۳۹۰۴۶

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,