ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در پاسخ به تسنیم مطرح شد

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۵

شبکه ملی اطلاعات

مدیرعامل شرکت ایتالیایی اسپارکل گفت: شبکه‌های داخلی می‌تواند مزیت‌های اقتصادی برای دولت‌ها و مردم داشته باشد و لذا یکی از برنامه‌های مهیج دولت‌ها برای توسعه باند پهن است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ایران هم‌زمان با هفته دولت رونمایی شد تا گامی در جهت بومی سازی و ارتقای ظرفیت ارتباطات داخل کشور باشد.

شبکه ملی اطلاعات الگویی جهانی است و از یازده سال پیش آهنگ آن در ایران خورد اما با چالش‌های عدیده‌ای مواجه شد و نهایتاً هم در بازه زمانی وعده داده شده، محقق نشد.

حال با توجه به اینکه مرحله اول توسعه این شبکه در فاز نخست به پایان رسیده، آلساندرو تالوتا ــ مدیرعامل اسپارکل ــ در حاشیه ایران کانکت ۲۰۱۶ درباره دیدگاهش نسبت به شبکه ملی اطلاعات به تسنیم گفت: شبکه‌های داخلی می‌تواند مزیت‌های اقتصادی برای دولت‌ها و مردم داشته باشد و لذا یکی از برنامه‌های مهیج دولت‌ها برای توسعه باند پهن است.

وی عنوان کرد: اما نکته مهم و قابل تأمل این است که دولت‌ها برای چنین کاری سیاست باز و رقابت آزاد ایجاد کنند.

او با ابراز "قطعاً برای توسعه این شبکه‌ها نیازمند مقررات گذاری دقیق و هوشمندانه از سمت حاکمیت ICT هستیم"، گفت: در نهایت با توجه به اینکه قرار است برای مردم صرفه اقتصادی به وجود آید باید به‌سمت توسعه سرویس‌هایی با قیمت‌های مناسب و متنوع برویم تا نظر آنها برای استفاده از خدمات داخلی برانگیخته شود.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال167 روز قبل