ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

دیدار ولایتی با نخست وزیر مالزی

 اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی, دیدار ولایتی با نخست وزیر مالزی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با نخست وزیر مالزی دیدار و در خصوص توسعه و گسترش روابط فیمابین گفت‌وگو کرد.

به گزارش فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه برنامه های خود در مالزی، امروز پنجشنبه ۳۱ تیرماه با داتو سری محمد نجیب تون رزاق نخست وزیر این کشور دیدار و در خصوص توسعه و گسترش روابط فیمابین گفت‌وگو کرد.

ولایتی با عنایت به سوابق طولانی روابط دو کشور گفت: ایران و مالزی به عنوان دو کشور تاثیرگذار در آسیا دارای روابط مستحکم و عمیقی بوده‌اند که باید برای توسعه، تنوع‌بخشی و گسترش این روابط برنامه‌ریزی و اقدام کرد.

وی با اشاره به برنامه های انجام شده خود در سنگاپور و مالزی افزود: ایران و مالزی ظرفیت های مناسبی در منطقه آسیا دارند و دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مختلف و به ویژه اقتصادی و تجاری همکاری‌های خود را گسترش دهند.

نخست وزیر مالزی در این دیدار از توسعه روابط دو کشور استقبال کرد و بکارگیری ظرفیت‌های موجود را مورد تاکید قرار داد.

ولایتی در سفر خود به منطقه در سنگاپور با نخست وزیر و وزیر هماهنگ کننده سیاست‌های اقتصادی و اجتماعی، وزیر کشور و وزیر خارجه دیدار و در همایش فرصت‌های آسیا شرکت کرد و در مالزی نیز علاوه بر دیدار با رئیس و سخنرانی در جمع اندیشمندان و محققان انستیتو مطالعات بین‌المللی و استراتژیک با نخست‌وزیر و وزیر خارجه ‌مالزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,