ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

دیابتی ها چه کفشی بخرند

عوارض و ناراحتی های ناحیه پا یکی از مشکلات شایع دیابتی ها است . این عوارض حتی ممکن است تا آنجا پیشرفت کند که به قطع انگشتان پا یا حتی قطع کامل پا منتهی شود. یکی از مهم ترین اقدامات برای پیشگیری از بروز زخم پای دیابتی ها، تهیه کفش و جوراب مناسب است.
 
آسیب هایی که از کفش نامناسب به پای دیابتی ها وارد می شود، یکی از علل قطع عضو در این افراد محسوب می شود.
 
بسیاری از افراد بر این باورند که چون قند بالای خونشان را به واسطه داروهای خوراکی کنترل می کنند و به مرحله تزریق انسولین نرسیده اند، در گروه مبتلایان دیابت قرار نمی گیرند، اما باید بدانید از وقتی پزشک برای کنترل قند بالای خون، داروی خوراکی تجویز می کند، یک فرد دیابتی محسوب می شوید و باید همچون افرادی که انسولین مصرف می کنند، تمام نکات قابل توجه یک فرد دیابتی را رعایت کنید.
دیابتی ها

دیابتی ها چه کفشی بخرند

یکی از عوارض قند بالای خون، بخصوص در افرادی که بدرستی قند خونشان کنترل نمی شود، بی حسی در پاهاست.

در اثر این بی حسی اگر زخم، پینه یا میخچه ای به واسطه پوشیدن کفش نامناسب در پا ایجاد شود، فرد دیابتی قادر به تشخیص بموقع عارضه نیست و به دلیل تاخیر در درمان، احتمال بروز مشکلات ثانویه وجود دارد. در نتیجه، بهترین اقدام برای پیشگیری از این مشکلات انتخاب یک کفش مناسب است.

کفش دیابتی ها نباید خیلی گشاد یا تنگ باشد بلکه باید سایز پا بوده، پنجه پهنی داشته باشد تا انگشتان براحتی در آن قرار گیرند. تنگی یا گشادی کفش، سبب اصطکاک پا با کفش و ایجاد میخچه یا زخم در انگشتان می شود.

بهتر است، کفش مبتلایان بندی، چسبی یا سگک دار باشد تا آسان تر به اندازه پا تنظیم شود. کفش های جلو باز، دمپایی، صندل و کفش های راحتی دارای تسمه های بین انگشتی هرگز مناسب نیستند.

 دیابتی ها

کفش مناسب برای دیابتی ها کدام است

 

بهترین زمان برای خرید کفش، عصرهاست، چون در این زمان پاها حداکثر تورم را دارند و اگر در این زمان با کفش احساس راحتی داشته باشید، در سایر اوقات روز نیز با آن کفش راحت خواهید بود.

بهترین جنس کفش چرم است که باید کفی آن طبی و قابلیت تعویض داشته باشد.

دیابتی ها توجه داشته باشند که کفش نو را با فاصله بپوشند و در صورت بروز هر گونه تاول، زخم، قرمزی یا درد در پاها به دنبال کفش راحت تری باشند.

دیابتی ها چه کفشی بپوشند بهتر است ؟

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,