ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

دو شرط رئیس سازمان حج و زیارت برای ازسرگیری حج

  اخباراجتماعی ,خبرهای  سیاسی ,سازمان حج و زیارت

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: کارشکنی‌های کشور عربستان در مورد حج و اعزام زائران ایرانی همچنان ادامه دارد و باید عربستان در رفتار خود تجدیدنظر کند.

به گزارش  تابناک ، سعید اوحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: کارشکنی‌های کشور عربستان در مورد حج و اعزام زائران ایرانی همچنان ادامه دارد و باید هر چه زودتر کشور عربستان در مورد موضع خود در رابطه با اعزام زائران ایرانی و حج تجدیدنظر کند.

وی با اشاره به اینکه کشور عربستان نتوانست امنیت زائران ایرانی و کشور عربستان را فراهم کند، افزود: عربستان اراده‌ای برای تضمین امنیت زائران کشورهای اسلامی ندارد و نیاز است در این زمینه تجدید نظر کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مذاکراتی با وزیر حج کشور عربستان انجام و در این مذاکرات مطالبات شهدای حادثه منا و مسائل حج به آن‌ها ابلاغ شد، گفت: متأسفانه تاکنون مسئولان کشور عربستان به وعده‌های خود درباره مطالبات شهدای منا و مسأله حج عمل نکردند.

اوحدی تصریح کرد: ایران قراردادی که در آن امنیت و عزت زائران ایرانی لحاظ نشود، به هیچ وجه نمی‌پذیرد، زیرا امنیت و عزت زائران ایرانی برای کشور ایران، یک موضوع اساسی است که نیاز است در این زمینه، دولت عربستان اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی اظهار کرد: نباید کرامت و عزت زائران توسط کشور عربستان زیر سؤال برده شود؛ بنابراین، باید هر چه زودتر مجرمان حادثه سقوط جرثقیل و حادثه منا توسط کشور عربستان محکوم شود تا روابط حج و زیارت دو کشور از سر گرفته شود.

اوحدی، معاون وزیر ارشاد و رئیس سازمان حج و زیارت ـ که برای دیدار با خانواده های شهدای منا اردبیل در سالن اجتماعات حج و زیارت اردبیل حضور داشت ـ همچنین اظهار داشت: مظلومیت شهدا منا از مظلومیت جنگ هم بالاتر است. عظمت شهدا، آنقدر بزرگ است که امام راحل فرمودند خانواده های شهدا چشم و چراغ این ملت اند.

اوحدی از مدیر حج و زیارت و مدیر کل بنیاد شهید استان خواست، در سالگرد شهدای منا به دیدار خانواده ها بروند و سجایای اخلاقی آنها را ثبت کنند و نسبت به بحث اشتغال فرزندان شهدا جلساتی در استان داشته باشند. وی با بیان اینکه مطالبات بحق خانواده های شهدای منا باید استیفا شود گفت: بیمه خانواده ها ۱۰۰ درصد پوشش داده شد و معافیت مالیاتی از ارث نیز برای خانواده شهدای منا در نظر گرفته شد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,