ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، احمد خرم وزیر دولت اصلاحات امروز یکشنبه ۹۵/۵/۳۱ یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته است که بخشی از آن را در ادمه می‌خوانید: قوه مجریه بر طبق قانون دارای «اختیارات» و «مسوولیت‌ها»ی مشخصی در امور اجرایی کشور است. این اختیارات و مسوولیت‌ها که در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ظهور می‌یابد هرگز نباید به دلیل کوتاهی و قصور دولتمردان از مرحله اجرایی باز بماند، گرچه در این راه دولت می‌تواند با مشورت با برخی ارکان نظام تصمیمات پخته‌تر و سنجیده‌تری را اتخاذ کند، اما کوتاه آمدن از حق ملت روش پسندیده‌ای نیست. آنچه این روزها از سوی برخی دولتمردان شاهد هستیم، واقعیتی غیرقابل پذیرش است.

به واقع تصمیماتی که بعضا گرفته می‌شود به مفهوم کوتاه آمدن از مواضع تعبیر می‌شود. البته در این مورد نباید بسیاری از مشکلاتی که بر سر راه دولت یازدهم وجود دارد را نادیده انگاشت. این مهم را نباید از نظر دور داشت که اصولگرایان به خصوص تندروها از همان ابتدای استقرار دولت یازدهم تصمیم گرفتند و این تصمیم را هم اعلان کردند که عمر دولت باید در همین یک دوره چهارساله تمام شود. این استراتژی آنهاست و وقتی هدف استراتژیک، این باشد در هر زمینه‌ای و از هر محمل و سوژه‌ای استفاده می‌کنند تا دولت را زیر سوال ببرند.

یک روز با سفارتخانه‌ها برخورد می‌کنند، یک روز ماجرای حقوق را بهانه می‌کنند و روز دیگر لغو کنسرت‌ها را پیش می‌کشند. در حقیقت به هر مساله‌ای که بتواند دولت را ناکارآمد جلوه دهد، چنگ می‌اندازند. اما آنچه در برابر این اقدامات، از درجه‌ بالایی از اهمیت برخوردار است، نوع برخورد دولت است که متاسفانه تاکنون عملکرد منفعلانه‌ای از خود نشان داده است. این نوع برخورد در موضوع دریافتی‌های نامتعارف بیش از همه جلوه کرد. هنوز هم با وجود کمیته‌ای که برای بررسی‌ این موضوع تشکیل شده، به درستی اطلاع‌رسانی نشده که چه کسانی حقوق گزاف دریافت می‌کردند و این دریافتی‌ها از کجا شروع شد و از همه مهم‌تر چرا در این مقطع زمانی یقه دولت را گرفت؟ بنابراین یکی از کوتاهی‌هایی که از سوی دولت دیده می‌شود نحوه اطلاع‌رسانی به مردم است.

در انتخابات اسفندماه گذشته به خوبی به اثبات رسید که با استفاده از فضای مجازی می‌توان سرنوشت سیاسی کشور حداقل در تهران را به گونه‌ای دیگر رقم زد اما نمی‌دانیم که چرا دولت با اطلاع از این قدرت فضاهای مجازی دست به هیچ اقدامی نمی‌زند. هرچند پرداخت حقوق‌های نامتعارف مورد تایید ما نیست اما دولت ظرف همان هفته‌های ابتدایی می‌توانست روشن کند که اصل این ماجرا از کجا شروع شد و چه کسانی در دستگاه‌های عمومی، دولتی و حاکمیتی چنین مبالغی را دریافت می‌کنند، آن وقت مشخص می‌شد که در این دولت تنها چند نفر و در بقیه بخش‌ها صدها نفر، سال‌هاست که دریافت‌های نامتعارف دارند. اما دولت نتوانست چنین سناریویی را به خوبی اجرا کند و اکنون هرچه بگوییم و هرچه هم دولت بخواهد انجام دهد، دیگر اثری نخواهد داشت. این مساله متاسفانه در میان مردم این گونه جلوه می‌دهد که دولت چنین حقوق‌هایی را باب کرده است.

 

 

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

http://fna.ir/EF6F0Z

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,