ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمدصادق جوادی حصار ، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت وگویی بافرارو انجام داده است که بخش‌هایی از آن را در ادامه می‌خوانید:

استراتژی این دولت استراتژی بقاء است
محمدصادق جوادی حصار گفت: هر دولتی راهبردهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدتی را برای خود تعریف و اهدافی را مشخص می کند و برای دستیابی به آن اهداف تاکتیک ها و روش هایی را اتخاذ می کند.

وی ادامه داد: استراتژی این دولت استراتژی بقاء است و قصد دارد در منظومه گفتمان تعادلی همه مخاطبین و جریان های معارض خود را به نحوی بالانس کند و نگاه دارد. لذا از هر طرف که فشار بیشتری به دولت وارد می شود دولت سعی می کند گرانیگاه را عوض کند تا بالانس ایجاد شود.

عقب نشینی های دولت حد یقفی ندارد
وی افزود: در مسائل فرهنگی چون هجمه از جانب جریان های مقابل دولت سنگین بوده به طور طبیعی دولت عقب نشینی کرده و به نظر من این عقب نشینی نیز حد یقفی ندارد و اگر فردا جریان های مقابل دولت مطالبات جدیدتری مطرح کنند چه بسا دولت با همان رویکرد استراتژی بقاء این مطالبات را بپذیرد تا خود را حفظ کند.

دولت منافع خود را با منافع ملت یکسان نمی بیند
این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: من معتقدم نه شخص آقای روحانی و نه تیم ایشان بنا ندارند با برخی مراکز اصلی قدرت به خصوص در حوزه فرهنگ وارد چالش جدی شوند. در حقیقت در اینجا یک معنای ثانوی صادر می شود بدین معنا که دولت منافع خود را با حقوق شهروندان یکسان نمی بیند و گاهی حاضر است از حقوق شهروندی برای بقای خود هزینه کند.

وی ادامه داد: اکنون لایحه حقوق شهروندی حدود دو سال است که برای ارائه به مجلس معطل تصویب دولت است. در این لایحه حقوق شهروندی اولین بحثی که مطرح است این است که همه شهروندان جمهوری اسلامی در برابر قانون مساوی هستند و از همه مواهب موجود در جمهوری اسلامی به طور یکسان و بستگی به امکانات باید بهره مند شوند.»

دولت برای بقای خود بر سر حقوق شهروندان معامله می کند
وی افزود: متاسفانه وقتی از تریبون رسمی بخشی از کشور اعلام می شود که مشهد با جاهای دیگر متفاوت است و هر فردی که می خواهد در مشهد زندگی کند باید روی این بخش از حقوق شهروندی خود خط بکشد و چشم بپوشد و دولت در برابر این خط کشی بر حقوق شهروندی سکوت می کند و در نهایت آن را تایید می کند، در واقع برای بقای خود بر سر حقوق شهروندان با کانون های قدرت معامله می کند.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

http://fna.ir/CLS3GF

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,