ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: بند ۹ اصل ۴۳ قانون اساسی بر افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی که نیازهای عمومی کشور را تعیین می‌کند و کشور را به مرحله خودکفایی رسانده و از وابستگی می‌رهاند، تأکید کرده است، اما اکنون چند ماه از خرید گندم کشاورزان آذربایجان شرقی گذشته و پول آنها را پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: اگر از آمریکا و کانادا گندم خریداری می‌شد، هزینه خرید با دلار پرداخت می‌شد، کشاورزان ما دلار نمی‌خواهند، بهای محصولات تحویل گرفته شده از آنها را به صورت نقدی پرداخت کنید.

نماینده ارومیه در مجلس همچنین در تذکر دیگری با استناد به ماده ۲۴ آیین‌نامه داخلی مجلس، توضیح داد: دولت اسامی افرادی که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند، را اعلام کند. متأسفانه صندلی‌های دولت در پارلمان خالی است، معاونان پارلمانی کجا هستند؟

در ادامه علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر قاضی‌پور گفت: معاونان پارلمانی زمانی که دستور جلسه مربوط به آنها باشد، باید در صحن علنی حضور یابند.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر دیگر قاضی‌پور تصریح کرد: دیوان محاسبات و کمیسیون اصل ۹۰ در حال بررسی و پیگیری حقوق‌های نجومی هستند و پس از پایان بررسی‌ها، گزارش آنها ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/W781M8

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,