ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از ریو

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۰:۱۴

دهکده المپیک

حال و هوای دهکده ورزشکاران المپیک ۲۰۱۶ شرایط خاصی را برای ورزشکاران به‌وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از ریو، انگار نه انگار که می‌خواهی وارد دهکده ورزشکاران شوی. یک بازرسی خیلی ساده و معمولی و بعد هم آی دی کارت را تحویل می‌دهی و آی دی مخصوص تردد را می‌گیری آن هم بدون اینکه چهره‌ات را با عکسی که روی آی دی خورده تطابق دهند. انگار اینجا همه چیز را ساده و آسان گرفته‌اند، نه خبری از بازرسی‌های شدید هست و نه سخت‌گیری‌هایی که در این رقابت‌ها باید باشد و مرسوم است.

فضایی بزرگ که شعار اصلی آن همانند مراسم افتتاحیه حفظ محیط زیست است و به‌همین دلیل هم نیمکت‌هایی را می‌بینی که به شکل بشکه هستند، یعنی سعی کرده‌اند از پسامندها استفاده کنند. همه چیز در اینجا رنگ و بوی زنده نگه داشتن محیط زیست و سرسبزی را می‌دهد.

چند متر آن طرف صف طویلی را می‌بینی که ورزشکاران، مربیان و مسئولان ایستاده‌اند تا غذا تهیه کنند. کنارش هم یکی دو مغازه لوازم صوتی و الکترونیکی که البته فیلم پنج بعدی برای فروش محصولاتش پخش می‌کنند.

براساس این گزارش ۲۰۶ کشور دنیا در این دهکده جمع شده‌اند تا بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان را برگزار کنند. ورزشکارانی که در میان آنها بچه کوچک چند ماهه و چند ساله هم دیده می‌شوند و آمده‌اند کنار مادران‌شان تا تنهایی را تجربه نکنند، همانند کودک شش ماهه‌ای که در آغوش مادرش آرام گرفته است.

اینجا همه برای صلح و دوستی جمع شده‌اند، ایرانی و غیرایرانی هم ندارد، اما وقتی یک مرد نیوزیلندی که همسرش ایرانی است را می‌بینی و از زبانش کلماتی مانند «خیلی ممنون»، «تعارف نمی‌کنم» و «خداحافظ» را می‌شنوی خوشحال می‌شوی که فرسنگ‌ها دورتر از ایران می‌توانی با یک غیرایرانی، فارسی صحبت کنی، هر چند دست و پا شکسته.

تصاویر زیر که توسط خبرنگار اعزامی تسنیم گرفته شده حال و هوای دهکده ورزشکاران را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال199 روز قبل