ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۹

وزارت خارجه سوریه

یک منبع در وزارت خارجه سوریه عملیات نظامی ترکیه در خاک این کشور را نقض آشکار حاکمیت سوریه دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت که سوریه نقض آشکار حاکمیت خود توسط ترکیه را محکوم می‌کند و تأکید می‌کند که راه مبارزه با تروریسم با بیرون راندن داعش و جایگزینی گروههای تروریستی دیگر به‌جای آن نیست.

وی افزود: تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه صبح امروز در حالی که از حمایت هوایی ائتلاف آمریکایی برخوردار بودند، از مرزهای سوریه عبور کردند و وارد شهر جرابلس شدند.

این منبع گفت: جمهوری عربی سوریه تأکید می‌کند که مبارزه با تروریسم در خاک سوریه باید از طریق هماهنگی با دولت سوریه و ارتش عربی سوریه که از بیش از پنج سال قبل تاکنون در حال نبرد با تروریسم است، صورت گیرد.

وی افزود: جمهوری عربی سوریه این اقدام ترکیه را نقض آشکار حاکمیت خود می‌داند و تأکید می‌کند که راه مبارزه با تروریسم، بیرون راندن داعش و جایگزینی گروههای تروریستی دیگر به‌جای آن نیست.

این منبع اظهار داشت: آنچه هم‌اینک در جرابلس جریان دارد، ٖآن‌گونه که ترکیه ادعا می‌کند، مبارزه با تروریسم نیست، بلکه جایگزین کردن تروریسمی دیگر به‌جای آن است، لذا سوریه خواستار پایان یافتن این تجاوز است و از سازمان ملل متحد می‌خواهد که قطعنامه‌های خود را به‌طور ویژه اجرا کند و به حاکمیت کشورها و تمامیت ارضی آنها احترام بگزارد. دولت سوریه همچنین از طرف ترکی و ائتلاف بین‌المللی می‌خواهد که به قطعنامه‌های بین‌المللی به‌ویژه قطعنامه‌های مربوط به بستن مرزها و خشکاندن منابع تروریسم احترام بگزارند.

افکان آلا وزیر کشور ترکیه پیش از این از ادامه عملیات نظامی این کشور در ترکیه تا از بین رفتن آنچه آن را تهدید تروریستی موجود در مرزها خواند، خبر داد.

وزیر کشور ترکیه با اشاره به اینکه عملیات نظامی در جرابلس با همکاری ائتلاف بین المللی انجام خواهد شد، افزود: ترکیه بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و حمایت از معارضان معتدل تأکید دارد.

پیش از این یک منبع رسمی در ارتش ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته بود که تانک‌های ارتش این کشور برای مقابله با داعش وارد خاک سوریه شده‌اند.

این خبر درحالی منتشر شده که شبکه سی‌ان‌ان ترک امروز چهارشنبه به‌نقل از مقام‌های ارتش ترکیه اعلام کرد: تانک‌های ترکیه با اجرای عملیات تهاجمی گسترده‌ای در شهر جرابلس سوریه، مواضع تروریست‌های داعش را منهدم کردند.

این گزارش افزود: تانک‌های ترکیه با شلیک بیش از ۲۰۰ گلوله حدود ۷۰ هدف گروه تروریستی داعش را نابود کردند. در عین حال، جنگنده‌های اف۱۶ نیروی هوایی ترکیه نیز ۱۱ هدف گروه تروریستی داعش را در این منطقه بمباران کرده‌اند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال181 روز قبل