ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه بار دیگر تصریح کرد که بدون مبارزه با تروریسم امکان دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران این کشور وجود ندارد.

توهم برخی از کشورها برای استفاده از تروریسم به منظور اشغال سوریه

وی با اشاره به اینکه مبارزه ارتش سوریه و همپیمانان آن در برابر تروریسم، یک منفعت بین‌المللی و منطقه‌ای در حفظ امنیت و ثبات کشورهای منطقه و جهان است، گفت: برخی از افراد متوهم بودند که با استفاده از تروریسم خواهند توانست کنترل سوریه را به دست گیرند، ولی سوریه از آغاز بحران درباره این مسئله هشدار داد.

مقداد در گفت و گو با روزنامه «البناء» لبنان با اشاره به توافق کامل و مفصل بر دیدگاه تهران، مسکو و دمشق در خصوص جنگ سوریه اظهار داشت: این دیگاه مبتنی بر این است که اقدام نظامی در برابر تروریسم به ویژه رخدادهای شمال سوریه همپای ضروری تعهد به روند سیاسی است که سوریه آن را تأیید کرده و تلاش داشته در این جنگ بیشترین مشارکت ملی را داشته باشد و به اصلاح سیاسی و توافق ملی چشم دوخته است که پایه‌های وحدت ملی سوریه را تثبیت می‌کند.

معاون وزیر خارجه سوریه با تأکید بر اینکه بدون نابودی تروریسم در این کشور و بدون تضمین تمامیت ارضی راهکار سیاسی در این کشور ایجاد نمی‌شود، خاطر نشان گرد: جنگ با تروریسم معارضانی را که تمایل به حمایت از کشورشان و پیشرفت آن را داشت از کسانی جدا کرد، که فقط وابسته به خارج یا گروههای تروریستی هستند که با اسم معارض، سوریه را تخریب می‌کنند.

مقداد با اشاره به اینکه سوریه از هر تلاشی برای از سرگیری روند سیاسی استقبال می‌کند و حاضر است بدون پیش شرط در دور جدید گفت‌وگوها حضور داشته باشد، گفت: فقط گفت‌وگوی سوری-سوری است که می‌تواند در امور حکومتی سوریه و شیوه نظام سیاسی و قانون اساسی آن بررسی شود.

معارضان مسلح همگی تروریست هستند

وی با تأکید بر اینکه تحولات شمال حلب علامت سوال بزرگی را درباره فرضیه حضور معارضان مسلح میانه رو ایجاد کرده، خاطر نشان کرد: گروههای مسلح بدون استثناء ظاهر شدند… و نبردها از این مسئله حکایت دارد که همه اینها در زیر لوای گروههای تروریستی و تکفیری میجنگند.

معاون وزیر خارجه سوریه درباره موضع ترکیه و نشستهای روسیه ایران و ترکیه نیز خاطر نشان کرد: سوریه برای دوستان و برادران آروزی موفقیت دارد تا ترکیه را به راه درستی بازگردانند که متضمن ثبات در منطقه باشد.. سران ترکیه نیز به نصایح ایران و روسیه صادقانه گوش فرا داده و فرصت را از دست ندهند.

مقداد در پایان اظهار داشت که سوریه اطمینان دارد که در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به پیروزی نزدیک است و علت این اطمینان نیز ارتش و ملت این کشور، تصمیم همپیمانان دمشق و صداقت آنان و اطمینان «بشار اسد» به «ولادیمیر پوتین»، سران ایران و «حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله است.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/P5Z4WA

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,