ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

علاقه شدید افراد به آمیتا باچان

آمیتا باچان بازیگر افسانه ای هند در یازدهم اکتبر سال ۱۹۴۲ در الله آباد هند متولد شد. آمیتاباچان نه تنها در هند به شهرت رسیده بلکه مردم جهان نیز او را می شناسند و طرفدار فیلم های اوهستند.

آمیتا باچان یکی از شناخته شده ترین و بهترین بازیگران سینمای هندوستان است که از آن تحت عنوان بالیوود یاد می شود. فیلم جدید او به موضوع حقوق زنان در هند می پردازد. او اسطوره زنده در سینمای هندی زبان است.

باچان در بیش از ۱۸۰ فیلم در طول پنح دهه دور کاری اش به ایفای نقش پرداخته است. او از سوی بسیاری به عنوان بزرگترین بازیگر سینمای هندوستان شناخته شده و مورد احترام مردم آن کشور است و عده ای از مردم تا جایی پیش رفته اند که او را در حد پرستش دوست دارند. 

هواداران فراوان آمیتا باچان

 در سال ۲۰۱۵ میلادی او از سوی مجله «فوربس» در جایگاه هفتم بازیگرانی قرار گرفت که بیش ترین دستمزد را دریافت می کنند. آمیتا باچان ۷۳ ساله هنوز هم محکم و استوار است. او در توئیتر بیش از ۲۲٫۵ میلیون هوادار دارد و این میزان در صفحه شخصی اش در فیس بوک ۲۴٫۴ میلیون نفر است.
 
آمیتا باچان

آمیتا باچان بازیگر معروف هند

 اما براستی چرا او تا این اندازه محبوب است؟ آمیتا باچان متولد ۱۱ اکتبر سال ۱۹۴۲ میلادی اولین بازی اش در فیلمی در سال ۱۹۶۹ میلادی بود. تا سال ۱۹۷۳ میلادی او به شهرت رسید. معمولا در فیلم ها نقش های قهرمانانی را باز می کرد که در برابر پلیس و سیاستمداران می ایستند و به همین خاطر به عنوان نماینده طبقات گارکر و کم درآمد شناخته شده و نزد آنان محبوب شد. او که سال ها پیش در نقش جوان عصبانی هندی بازی می کرد به سرعت الهام بخش توده های هندی شد.
 
در سال ۱۹۷۵ میلادی او با ایفای نقش در فیلم «شعله» به شهرتی جهانی رسید. شبکه خبری سی ان ان در این باره می نویسد:«او چهره یک ضد قهرمان واقعی را را از خود نشان داد و موقعیتش به عنوان قهرمان طبقه کارگر تثبیت شد. در سینمای بالیوود به طور کلاسیک تقسیم بندی بین دو اردوگاه خیر و شر وجود دارد و به طور طبیعی خیر در آن غالب است».
 
آمیتا باچان

شهرت جهانی آمیتا باچان

 باچان هم چنین تلاشی ناموفق برای ورود به دنیای سیاست داشت که در نهایت خود اذعان کرد که هرگر نباید وارد عرصه سیاسی می شد و محبور به کناره گیری از رقابت های پارلمانی شد.

دلیل محبوبیت آمیتا باچان چیست؟

منبع : namnak.com

مجله