ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۸

کلاس درس

یک نماینده مجلس گفت:‌خدمات آموزشی در اشکال مختلف به تناسب جیب افراد ارائه می‌شود، چرا باید بار تأمین هزینه‌های آموزش را به دوش مردم انداخت؟

سیدکمال الدین شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که چرا پس از مجلس نهم مجدد بحث استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش در مجلس دهم مطرح شده است؟ اظهار کرد:‌ استیضاح فانی سیاسی نیست اگر به اسامی امضاکنندگان نگاه کنید از طیف‌های مختلف هستند و علت آنها نیز عدم رضایت از عملکرد وزیر آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: مدارس به شدت در حال افت به لحاظ کیفیت هستند، در استان بوشهر تعداد دانش‌آموزانی که در مقطع ابتدایی ترک تحصیل کردند بسیار زیاد است.

نماینده مردم تنگستان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پاداش معلمان بازنشسته و وضعیت معلمان حق‌التدریس مشخص نیست، بسیاری از مدارس روستایی و مناطق محروم مخروبه بوده و نیاز به بازسازی دارند اما وقتی وزیر در دولت ضعیف باشد نمی‌تواند دفاع خوبی را از مجموعه خود داشته باشد.

شهریاری بیان کرد: تمام امکانات آموزشی در کلان شهرها مستقر شده است در چنین شرایطی شاهد هستیم که در کنکور نفرات برتر عمدتاً از پایتخت هستند، دولت موظف است به تمام مردم جامعه آموزش رایگان ارائه دهد اما هم‌اکنون اصل ۳۰ قانون اساسی که به آموزش و پرورش رایگان تأکید دارد به فراموشی سپرده شده است و خدمات آموزشی در اشکال مختلف به تناسب جیب افراد ارائه می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ دولت باید روند فعلی را که منجر به پولی شدن نظام آموزش‌وپرورش و آموزش عالی شده است، اصلاح کند و به بهانه نداشتن اعتبار به وظیفه خود در رابطه با تأمین آموزش‌وپرورش رایگان پُشت نکند، چرا باید بار تأمین هزینه‌های آموزش را به دوش مردم انداخت؟

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال191 روز قبل