ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرنگار تسنیم در دمشق گزارش می‌دهد

۱۴ مهر ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۶

ارتش سوریه

نیروهای ارتش سوریه، حمله شدید گروه‌های تروریستی به جنوب‌شرق شهر حماه را دفع کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، یگانهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی، شب گذشته حمله شدید گروههای تروریستی به منطقه السطحیات واقع در جنوب شرق شهر حماه را دفع کردند. این نیروها همچنین با انجام یک ضد حمله، سه منطقه‌ای که روز گذشته به اشغال گروههای مسلح در آمده بود را پس گرفتند.

این دومین حمله تروریستهای احرار الشام و گروه تروریستی النصره طی دو هفته گذشته به مواضع ارتش سوریه به شمار می‌رود. پیش از این روستای خنیفیس در حومه غربی شهر سلیمه در شرق حماه، هدف گروههای تروریستی قرار گرفته بود.

جنگنده‌های ارتش سوریه ستونی از خودروهای حامل تروریستها را در ادلب هدف قرار دادند که در پی این حمله، ۴۰ تن از آنها به هلاکت رسیده و دهها تن نیز زخمی شدند.

ارتش سوریه مواضع تروریست‌های الحزب الترکستانی در منطقه تل‌الصواریخ در جنوب حلب را نیز هدف حملات گسترده خود قرار داد.

نیروهای نظامی سوریه، مواضع خود در برخی مناطق شمالی حلب که بعد از بستن دروازه شمالی محلات شرقی حلب به روی تروریستها، آن را به کنترل خود در آورده بودند، تثبیت کردند.

از سوی دیگر، شمار قربانیان حملات موشکی گروههای تروریستی به دانشگاه حلب، به ۷ کشته و ۷۱ زخمی رسید.

یک منبع میدانی تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه خطوط اصلی امدادرسانی به گروههای مسلح در مثلث "خان الشیح _ الدرخبیهه_ المقیلیبه در غوطه غربی دمشق را مسدود کردند. ارتش سوریه همچنین همه راههای ارتباطی بین سه محور مذکور را در تیررس کامل خود قرار داد.

همزمان با این تحول، ارتش سوریه حمله گروههای مسلح به مناطق خود در منطقه خان الشیخ را دفع و شماری از مهاجمان را کشته و یا زخمی کرد.

هم اکنون درگیری‌های شدیدی بین ارتش و تروریستهای النصره در محله الوادی در ورودی‌های الدرخیبه در جریان است.

در پی حملات ارتش سوریه به مواضع تروریستها در الهامه در حومه دمشق که بعد از مخالفت آنها با خروج کامل از منطقه العیون صورت گرفت، صدای انفجارهای شدیدی به گوش رسید.

برخی منابع تأکید کردند که عملیات ارتش سوریه در الهامه ادامه دارد و گروههای مسلح هیچ راهی به جز خروج داوطلبانه یا خروج اجباری ندارند.

انتهای پیام//

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال143 روز قبل