ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

جانشین انتظامی استان هرمزگان خبر داد

۰۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۳۹

خرم روی

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان با تشریح بخشی از جزئیات پرونده قاچاق ۲۱۰کانتینری در این استان گفت: ۶ نفر از دستگیر شدگان کارمند ادارات وابسته به واردات کالا در هرمزگان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، سرهنگ علی‌اصغر خرم‌روی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران، با تأکید بر عدم ملاحظه‌کاری سیاسی نیروی انتظامی در بیان گزارشات اظهار داشت: این نیرو ملزم نیست تمام مدارک و اسناد را به ارگان‌های برون‌دستگاهی ارائه دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه این نیرو در ارائه گزارش پرونده قاچاق ۲۱۰ کانتینری کاملاً شفاف عمل کرده است، تصریح کرد: در این گزارش از سوی نیروی انتظامی اعلام شد که تعداد ۲۱۰ کانتینر شناسایی و کشف شده و هیچ‌گاه از واژه ضبط کانتینر‌ها استفاده نشد چرا که پرونده در جریان است و تنها ۶ کانتینر تاکنون ضبط شده و اغلب کالاها نیز ظروف کریستال و اسباب‌بازی بوده است.

سرهنگ خرم‌روی با تأکید بر اینکه تاکنون ۲۶ نفر در این پرونده دستگیر شده‌اند، افزود: از این تعداد ۲ نفر صاحب کالا، ۴ نفر ترخیص‌کار، ۶ نفر کارمند و تعدادی هم با هویت مشخص در قالب شرکت‌های وابسته به دستگاه مرتبط با واردات کالا دستگیر شده‌اند. همچنین بین دستگیرشدگان یک نفر زن نیز وجود دارد، تعداد ۴ نفر از نفرات دستگیر شده در زندان هستند و مابقی با قرار وثیقه به‌میزان ۲۵۰ میلیون تومان آزاد هستند.

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با یادآوری مفتوح بودن این پرونده بیان داشت: علاوه بر اینکه نیروی انتظامی تحت فرمان مقام معظم رهبری است در این پرونده براساس حکم قضایی و طبق بررسی‌های صورت گرفته چندماهه اقدام کرده‌ایم.

سرهنگ خرم‌روی درباره تغییر اظهار نظرات برخی افراد درباره این پرونده گفت: هرچه از هرمزگان دورتر می‌شویم اظهار نظرهای متفاوتی بیان می‌شود اما با اطمینان اعلام می‌کنم در این پرونده هم مستندات، هم افراد و هم چرخه و میزان اقدامات انجام شده با جزئیات کامل مشخص است.

وی با اشاره به کشف مستندات و وسائل جعل و همچنین اعترافات متهمان افزود: با بررسی سامانه‌های مرتبط و اسناد موجود میزان ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق در یک سال اخیر وارد کشور شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با تشریح روند واردات کانتینرهای قاچاق به داخل کشور گفت: قاچاقچیان با استفاده از مجوز واردات محدود و جعل سند اقدام به واردات تعداد زیادی کانتینر کرده‌اند که با پیگیری‌های دستگاه قضایی و به پایان رسیدن تحقیقات، جزئیات بیشتری از این پرونده به اطلاع هموطنان می‌رسد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال182 روز قبل