ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در پرونده حاضر چیزی در مورد نیروی انتظامی نداریم/پرونده مرتضوی هنوز تعیین تکلیف نشده است

 اخباراجتماعی  ,خبرهای   اجتماعی  , پرونده معترضین به سفارت عربستان

در اولین جلسه دادگاه پرونده معترضین به سفارت عربستان که در شعبه 1060 دادگاه کیفری 2 کارکنان دولت به ریاست قاضی فرشید دهقانی به صورت علنی برگزار شد، پرونده 14 نفر از متهمان مورد رسیدگی قرار گرفت و ادامه بررسی‌ها به فردا(سه‌شنبه) موکول شد.

به گزارش  ایسنا، قاضی حسینی سرپرست مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت در جمع خبرنگاران در باره جلسه دادگاه پرونده معترضین به سفارت عربستان گفت:‌ این پرونده که در مجتمع قضایی کارکنان دولت مطرح شده به شعبه 1060 این مجتمع ارجاع شده و 21 متهم دارد که پرونده‌شان با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.

وی افزود:‌متهمان اکثرا در جلسه بودند و برخی هم که در جلسه امروز حضور نداشتند وکلای‌شان حاضر شدند. اتهامات آن‌ها مشارکت در تخریب عمدی اموال سفارت عربستان و اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تجمع غیرقانونی بوده است.

وی گفت: بعید می‌دانم که امروز آخرین جلسه دادگاه باشد؛ چراکه هم تعداد متهمان زیاد است و هم وقت اداری اجازه نمی‌دهد که بتوانیم به اتهامات تمام متهمان رسیدگی کنیم. البته تصویب این‌که جلسه بعدی کی برگزار می شود منوط به تشخیص قاضی پرونده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا در مورد نیروی انتظامی پرونده‌ای در این زمینه به دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است؟ گفت: آن چیزی که دادگاه ارسال شده همین موضوع این پرونده معترضین به سفارت عربستان بوده است که متهمان آن هم مشخص شده اند. در پرونده حاضر چنین چیزی را در مورد پرسنل نیروی انتظامی نداریم.

سرپرست مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که یکی از وکلای متهمان این سوال را داشت که چرا پرونده موکلش در دادگاه کارکنان دولت رسیدگی شده است؟ گفت:‌ در حوزه قضایی تهران به دلیل گستردگی جمعیت مجتمع های مختلفی وجود دارد و تقسیم کار شده است. ما در این مجتمع به متهمانی رسیدگی می‌کنیم که در تهران مرتکب جرم شده‌اند؛ لذا پرونده‌های متفرقه دیگر هم در این مجتمع مطرح می‌شود که به آن رسیدگی می‌کنیم. همچنین دادسرایی که این پرونده را تشکیل داده از جمله دادسراهایی است که در موید مجتمع ماست.

وی افزود: جرایم ارتکابی در این پرونده در حوزه قضایی شهر تهران بوده است تقسیم کار مانع از رسیدگی به این گونه‌ها پرونده‌ها نمی‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا پرونده آقای مرتضوی به دادگاه کارکنان دولت ارجاع شده است؟ گفت: پرونده مرتضوی به دفتر دادگاه واصل شده ولی هنوز تعیین وقت نشده است.

حسینی در پاسخ  به سوال دیگر مبنی براین‌که آقای سراج اخیرا گفته اند در خصوص فیش های نجومی برخی از پرونده ها به دادگاه کارکنان دولت ارسال شده است؟ گفت: در این زمینه پرونده‌ای برای ما نیامده و دادسرا هم پرونده‌ای را برای ما ارسال نکرده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری در باره رسیدگی به پرونده سردفتردار متخلف در پرونده بابک زنجانی که به این مجتمع ارسال شده است یا خیر گفت:‌در  این زمینه حضور ذهن ندارم البته پرونده آمده ولی این‌که زمان رسیدگی به آن و در کدام شعبه است را نمی‌دانم.

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,