ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آیت‌الله مجتهد‌شبستری:

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۶

آیت الله شبستری/ مجتهد شبستری

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به وظیفه دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی گفت: قوه مجریه باید با گزارش صحیح و روشن به مردم، اقدامات خود را تشریح کند و نباید این افراد متخلف با استعفا و برکناری از منصب خود به مسئولیت دیگری منصوب شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد‌شبستری در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به اینکه دریافت‌های حرام برخی مدیران، مسئله عمده کشور است، اظهار داشت: این دریافت‌ها مصداق بارز غارت بیت‌المال و چپاول اموال عمومی و پدیده‌ای دردناک برای حکومت اسلامی است که عواطف ملت ما را جریحه‌دار کرده است.

وی افزود: این دریافت‌های غیرقانونی و حرام آسیب‌های فراوانی نسبت به اعتماد مردم به دستگاه اجرایی وارد کرده که در صورت عدم اقدام جدی در این زمینه امکان بدبینی مردم به نظام نیز وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به مطالبه مردم از قوای سه گانه در برخورد با این مفاسد گفت: مردم از قوه قضائیه انتظار دارند در برخورد با این مفسدان و دستگیری و صدور احکام عادلانه درباره آنان، اقدامات لازم را انجام دهند و پرونده این افراد سریعاً بررسی شود.

وی ادامه داد: مطالبه مردم از مجلس شورای اسلامی نیز ارائه و تصویب راهکارهای قانونی برای جلوگیری از این مفاسد است و نباید فضا به‌گونه‌ای باشد که تلقی ایجاد شود این دریافتی‌ها قانونی و درست است.

آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به وظیفه دولت در برخورد با این تخلفات خاطرنشان کرد: قوه مجریه نیز باید با گزارش صحیح و روشن به مردم، اقدامات خود را تشریح کند و نباید این افراد متخلف با استعفا و برکناری از منصب خود به منصب دیگری منصوب شوند. 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه در واکنش به اظهارنظر رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر توقف برنامه تولید تسلیحات هسته‌ای از طریق برجام گفت: برنامه هسته‌ای ایران هرگز تسلیحاتی نبوده و در جهت منافع صلح‌آمیز قرار داشته و دارد؛ رهبر معظم انقلاب نیز در فتوایی تولید سلاح‌های هسته‌ای و کشتارجمعی را حرام اعلام کرده‌اند.

وی ادامه داد: آمریکا و ۱+۵ نیز بدانند در صورت عدم انجام تعهدات و برنداشتن تحریم‌ها، جمهوری اسلامی نه تنها غنی‌سازی را ادامه خواهد داد، بلکه به چندین برابر گذشته نیز خواهد رساند.

آیت‌الله مجتهد‌شبستری با اشاره به شنیده شدن خبرهای خوشی از تحولات منطقه یادآور شد: خوشبختانه شهر حلب به محاصره کامل نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در آمده است. با محاصره ۱۵ هزار تروریست تکفیری در داخل شهر، راه‌های لجستیکی آنان قطع شده و ارتش سوریه از تروریست‌ها خواسته تا تسلیم شوند.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: ایشان مظهر سخاوت، کرامت و ناشر علوم اهل‌بیت (ع) بودند که در عصر ایشان، انحرافات سیاسی، اخلاقی و عقیدتی جامعه اسلامی را تهدید می‌کرد و امام صادق (ع) برای رفع این انحرافات تلاش کردند.

وی ادامه داد: خوارج، صوفی‌ها و مدعیان اجتهاد و فقاهت، از جمله گروه‌هایی بودند که در زمان امام صادق(ع) با پشتیبانی حاکمان وقت دست به انحراف اندیشه مردم می‌زدند و امام صادق (ع) با تأسیس حوزه علمیه نسبت به تربیت شاگردان همت گماشت.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل