ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

حضور در اقیانوس اطلس و آرام در دستور کار نداجا است

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۵۴

حبیب الله سیاری

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید براینکه حضور در اقیانوس آرام, دریای چین‌جنوبی و اقیانوس اطلس در دستور کار نداجا است، گفت: در همه مرزها آمادگی دفاع در برابر هرگونه تهدیدی داریم و اگر دشمن هرگونه تعرض و اقدامی انجام دهد، پیشیمان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, امیر دریادار حبیب الله سیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای فرمان فرماندهی کل قوا مبنی بر حضور در دریاهای آزاد و به‌ویژه برقراری امنیت در خلیج عدن برنامه‌های متعددی را انجام دادیم.

وی اظهار کرد: برای برقراری امنیت در منطقه‌ای که ممکن است خطوط مواصلاتی و کشتیرانی ما به خطر بیفتد باید حضور مستمر داشته باشیم و اگر امنیت منطقه خلیج عدن برقرار نشود آسیب زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی کشور با تاکید بر اینکه اگر کشتی‌های نفتکش و تجاری ما در خلیج عدن مورد هجوم قرار گیرند و دزدیده شوند آسیب فراوانی به وجهه کشور ما وارد می‌شود، بیان کرد: در این راستا تلاش می‌کنیم به‌طور مستمر در دریاهای آزاد خلیج عدن و دریای سرخ حاضر شویم تا امنیت را در آنجا برقرار کنیم.

دریادار سیاری از عبور ۳۲۰۰ فروند کشتی تجاری و نفتکش از خلیج عدن خبر داد و گفت: بالای ۲۱۰ مورد درگیری نیز در مقابله با دزدان دریایی در خلیج عدن انجام شد و همچنین توانستیم به ۲۵ مورد از کشتی‌های سایر کشورها کمک کنیم که نشان دهنده جایگاه و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حضور در اقیانوس آرام, دریای چین جنوبی و اقیانوس اطلس را در دستور کار خود قرار دادیم، مطرح کرد: با حضور در آب‌های مختلف، قدرت و اقتدار ایران را به نمایش می‌گذاریم و به تمامی دنیا نشان می‌دهیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در زمینه ساخت تجهیزات دریایی برنامه‌ریزی‌های متعددی داریم، تصریح کرد: امروزه حضور در دریاهای آزاد به تجهیزات خاص نیاز دارد و باید با فناوری‌های روز هماهنگ باشیم.

دریادار سیاری با تاکید بر اینکه افتخار می‌کنیم تجهیزات ما به‌وسیله خودمان ساخته می‌شود، بیان کرد: با مشارکت نیروی دریایی, وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌های کشور تجهیزات خود را می‌سازیم و با تجهیزات جدید و مدرن در آب‌های آزاد حاضر می‌شویم.

وی مسئله آموزش و ایمان در کارکنان نیروی دریایی را یک موضوع مهم عنوان کرد و گفت: مرکز آموزش تخصص‌های نیروی دریایی باقرالعلوم رشت یکی از مهمترین واحدهای آموزشی ما محسوب می‌شود و ۷۰ درصد از بدنه نیروی دریایی در اینجا آموزش می‌بینند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه آموزش باید با فناوری و تجهیزات روز انجام شود، تصریح کرد: باید کارکنان و سربازان نیروی دریایی مطابق فرمایش مقام معظم رهبری با ایمان, شجاع و با بصیرت باشند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: ناو گروه چهل و دوم ما در خلیج عدن در حال انجام مأموریت است و برای برقراری امنیت در کشور و مرزهای آبی حضور مستمر داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همه باید بدانند در همه مرزها آمادگی دفاع در برابر هرگونه تهدیدی داریم و اگر دشمن هرگونه تعرض و اقدامی انجام دهد، پیشیمان می‌شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال159 روز قبل