ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

درگذشت پرویز شاهین خو و زمان خاکسپاری

مینا شاهین خو دختر هنرمند پیشکسوت پرویز شاهین خو گفت:بامداد امروز ۱۶ مرداد ماه پدرم که حدود یک ماه در بستر بود به رحمت خدا رفت.

وی افزود:پیکر ایشان به بهشت زهرا (س) منتقل شده و فردا ۱۷ مرداد ماه ساعت ۸ صبح مراسم تشییع و خاکسپاری از همان بهشت زهرا (س) به سمت قطعه ۷۳ ردیف ۷۲ انجام می شود.
دختر این هنرمند به شرایط جسمی نامساعد پدر اشاره کرد و افزود:مدتی بعد از جشن خانه سینما که آخرین حضورش نزد هنرمندان و مردم بود ایشان به دلیل مشکلات قلبی عمل آنژیو انجام داد و بعد از آن هم دچار ناراحتی ریه شد تا جایی که یک ماه آخر را به طور کامل بستری بود.
درگذشت پرویز شاهین

درگذشت پرویز شاهین خو بازیگر پیشکسوت

شاهین خو در پایان اشاره کرد:ایشان علی رغم سن و سال شان تا سال گذشته اوضاع مساعدی داشت تا جایی که به دعوت رضا عطاران قرار بود در یکی از فیلم های او بازی کند اما درگیری های بیمارستان و ناراحتی جمسی او مانع این کار شد.

پرویز شاهین خو در سال ۱۲۹۴ در تهران به دنیا آمد. وی از سال ۱۳۱۲ در گروه تئاتر خیرخواه مشغول بازی در تئاتر شد و در سال ۱۳۱۴ در کلاس سینمایی اوگانیاس شرکت کرد که موجب شد در دو فیلم به نامهای «آبی و رابی» و «حاجی آقا آکتور سینما» همکاری کند. وی در سال ۱۳۱۷ وارد هنرستان هنرپیشگی شد و بعد از گرفتن دیپلم از سال ۱۳۱۸ در تئاتر «نصر و دهقان» به اجرای نقش های مختلف پرداخت.
پرویز شاهین خو

فوت پرویز شاهین خو 

بیوگرافی پرویز شاهین خو

پرویز شاهین خو همچنین وی در سال ۱۳۱۳ در اداره تفتیش قاچاق مملکتی، مفتش بود و از سال ۱۳۱۶ کارمند بانک گردید. نام وی در ابتدا «امیر زند» بود که به دلیل ممنوعیت انتخاب نام امیر به دستور رضاشاه، وی نام خود را به پرویز تغییر داد. در سال ۱۳۴۵ بازنشسته گردید.
ایفای هشت نقش مختلف در سریال سربداران و سریال های روزی روزگاری، تفنگ سرپر، امام علی، ولایت عشق، میرزا کوچک خان جنگلی و برخی مجموعه های تاریخی دیگر از کارهای بود.
وی همچنین در سال ۱۳۸۲ در فیلم سینمایی بابا عزیز به کارگردانی محمد ناصر خمیر با گلشیفته فراهانی و حسین پناهی همبازی بود. آخرین فعالیت تلویزیونی وی، نقش آفرینی در سریال روزگار قریب (کیانوش عیاری – ۱۳۸۶) و آخرین کار سینمایی اش، صد سال به این سال ها (سامان مقدم – ۱۳۸۶) بود.

پرویز شاهین خو ، فوت پرویز شاهین خو بازیگر روزی روزگاری

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,