ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سهراب مرادی در پایان حرکت دوضرب دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو در جایگاه نخست قرار گرفت و مدال طلا را از آن خود کرد.
 در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و در روز هشتم این بازی‌ها سهراب مرادی و علی هاشمی نمایندگان دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه‌برداری کشورمان از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (یکشنبه، ۲۴ مرداد) به مصاف ۶ وزنه‌بردار از کشورهای بلاروس (۲ نفر)، اوکراین، لتونی، مصر و تایلند به رقابت پرداختند که در پایان حرکات دوضرب مرادی قهرمان شد و هاشمی به عنوانی بهتر از هفتمی نرسید.
* حرکت یک‌ضرب
سهراب مرادی در حرکت اول یک‌ضرب وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد، اما در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی شد تا امیدوارانه کار را دنبال کند. وی برای حرکت سوم وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را انتخاب کرد تا فاصله خود را با حریفان بیشتر کند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه ۱۸۲ کیلوگرم با صدرنشینی به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.
علی هاشمی در حرکت اول یک‌ضرب در مهار وزنه ۱۷۲ کیلوگرمی ناموفق بود. وی در حرکت دوم نیز موفق به مهار وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی نشد تا در آستانه حذف قرار گیرد، اما در حرکت سوم بار دیگر وزنه ۱۷۳ کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار این وزنه شد تا در جدول مسابقات باقی بماند. هاشمی با این وزنه در پایان حرکت یک ضرب در بین ۸ نفر (به دلیل وزن کمتر) هفتم شد.
آئوریماس دژبالیس از لتونی با ثبت وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی در یک‌ضرب در جایگاه دوم ایستاد و سارات سومیرادیت از تایلند با مهار وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی سوم شد.
درخشش دومین طلای ایران بر سینه مرادی
* حرکت دوضرب:
مرادی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۲۱ کیلوگرمی را درخواست کرد، که این وزنه را به راحتی لیفت و بالای سر برد تا مدالش با مهار این وزنه قطعی شود. اما در حرکت دوم موفق به وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی که رکورد جهان و المپیک بود نشد. وی برای حرکت سوم بار دیگر به رکورد جهان حمله کرد.
علی هاشمی در حرکت اول وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی را مهار کرد. وی در حرکت دوم موفق به ثبت وزنه ۲۲۰ کیلویی نشد و در حرکت سوم نیز از مهار این وزنه بازماند تا با مجموع ۳۸۳ کیلوگرم و عنوان هفتم به کار خود پایان دهد.بدین ترتیب بعد از سهراب مرادی، وادزیم استرالتسو از بلاروس، با مجموع ۳۹۵ کیلوگرم نایب قهرمان شد. مدال برنز هم به آئوریماس دژبالیس از لتونی با ثبت مجموع ۳۹۲ کیلوگرم رسید.
 روز گذشته نیز کیانوش رستمی مدال طلای رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم را برای ایران به ارمغان آورده بود.
درخشش دومین طلای ایران بر سینه مرادی

نتایج دسته ۹۴ کیلوگرم:

۱-سهراب مرادی از ایران  با رکورد ۱۸۲ یک ضرب، ۲۲۱ دوضرب  و مجموع ۴۰۳ کیلوگرم ( مدال طلا)

۲-واژدیم استرالتسو از بلاروس با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۲۰ دوضرب  و مجموع ۳۹۵ کیلوگرم ( مدال نقره)

۳-آیوریماس دیژبالیس از لیتوانی با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۱۵ دوضرب  و مجموع ۳۹۲ کیلوگرم (مدال برنز)


درخشش دومین طلای ایران بر سینه مرادی


تاماش آیان تماشاگر ویژه مسابقات دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری
رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری از نزدیک پیگیر رقابت های المپیک ریو در دسته ٩۴ کیلوگرم است.

مسابقات وزنه برداری المپیک ریو در دسته ٩۴ کیلوگرم در حالی آغاز شد که تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری از نزدیک شاهد رقابت شرکت کنندگان در این وزن است.
اولین طلایی ایران تماشاگر ویژه رقابت مرادی و هاشمی
کیانوش رستمی، اولین مدال آور کاروان ایران در بازی های المپیک به منظور تماشای رقابت هم تیمی هایش در وزن ٩۴ کیلوگرم به سالن آمد.

درخشش دومین طلای ایران بر سینه مرادی
درخشش دومین طلای ایران بر سینه مرادی
ایران با دو طلای”رستم” و “سهراب” ۲۰ شد
با این طلا کاروان ایران در جدول توزیع مدال ها که در رده ۳۶ قرار داشت، با شانزده پله صعود به رده ۲۰ جهان رسید و “رستم” و “سهراب” ورزش ایران عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشتند.

 

اعتدال

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,