ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

درآمد ۸۴۲میلیاردی دولت و دفاتر از خرید و فروش خودرو/ سند پراید؛ ۳۲۴هزار تومان، سند بنز؛ ۱۳میلیون

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی  , دفاتر از خرید و فروش خودرو

پس از چالش دفاتر اسناد رسمی و پلیس راهور سر سند خودرو که البته به توافق این دو نهاد ختم شد، کانون سردفتران و دفتریاران درامد سال گذشته خود و دولت از نقل و انتقال خودروها را اعلام کرد.

 به گزارش خبرآنلاین؛ با وجود اینکه در دو سه هفته گذشته، چالشی میان دفاتر اسناد رسمی و پلیس راهور ناجا به خاطر نقل و انتقال خودرو و سند رسمی بوجود آمده بود و بسیار سند زدن در دفتر ثبت را هزینه مضاعف به مردم می دانستند، اما رئیس کانون سردفتران و دفتریاران می گوید فقط ۲۸۰ میلیارد تومان از ۸۴۲ میلیارد، سهم آنها بوده است.

 

به گفته دشتی اردکانی، دفاتر اسناد رسمی در سال گذشته (۱۳۹۴) ۸۴۲ میلیارد تومان بابت مالیات نقل و انتقال و حق‌الثبت تنظیم اسناد قطعی و وکالت برای فروش انواع خودرو و وسایل نقلیه موتوری وصول و به حساب خزانه واریز کرده‌اند.

 

او گفت: از این مبلغ‌ ۲۸۰ میلیارد تومان آن بابت حق‌الثبت و ۵۶۱ میلیارد تومان بابت مالیات نقل و انتقال بوده است، به موجب ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ و ماده ۱۰ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۴، وصول مالیات و حقوق دولتی مذکور هنگام تنظیم اسناد قطعی و وکالت بابت فروش خودرو برعهده دفاتر اسنادرسمی محول شده است.

 

به گفته از ۲۸۰ میلیارد تومان حق‌الثبت نقل و انتقالات سال گذشته، ۱۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به حساب جمعیت هلال احمر و ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری واریز می‌شود.

 

ادامه داد: این مبلغ واریز شده، بابت ۲ میلیون و ۵۸۵ هزار فقره سند قطعی خودرو و یک میلیون و ۴۶ هزار فقره وکالت برای فروش خودرو و وسایل نقلیه موتوری توسط ۷۰۹۸ دفتر اسناد رسمی در سراسر کشور وصول شده است.

 

درواقع سهم دفاتر اسناد رسمی از نقل و انتقال خودرو، حدود ۱۴۰ میلیارد تومان است.

 

اما در جدول‌های زیر هزینه نقل و انتقال برخی خودروها و همچنین سهم هر بخش از این هزینه را می بینید؛ 

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی  , دفاتر از خرید و فروش خودرو

 

  اخباراجتماعی ,خبرهای   اجتماعی  , دفاتر از خرید و فروش خودرو

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , ,