ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۳

ترودو

آمریکا بار دیگر ضمن دخالت در امور داخلی ایران و مسائل حقوق بشر از جمهوری اسلامی خواست تا به حقوق بشر احترام بگزارد و نسبت به یک نظام قضایی بی‌طرف تضمین دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا روز دوشنبه با دخالتی آشکار در امور داخلی ایران از تهران خواسته است تا به حقوق بشر احترام بگزارد و یک نظام قضایی بی‌طرف را تضمین دهد. البته آمریکا حاضر به موضع‌گیری مستقیم در خصوص اعدام شهرام امیری نشده است.

روز یکشنبه سخنگوی دستگاه قضایی ایران اعلام کرد که شهرام امیری به‌جرم جاسوسی برای آمریکا اعدام شده است.

الیزابت ترودو سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه حاضر به اشاره خاص به پرونده شهرام امیری نشد ولی گفت: مقام‌های آمریکایی از تهران می‌خواهند تا به حقوق بشر احترام بگزارد.

وی تأکید کرد: ما بر درخواست خود از ایران برای احترام گزاردن به حقوق بشر تأکید می‌کنیم تا نسبت به اقدامات عادلانه و شفاف در تمامی پرونده‌ها تضمین دهد.

ترودو افزود: ما به‌طور مداوم و علنی نگرانی‌مان را نسبت به وضعیت حقوق بشر در ایران از طریق کانال‌های مختلف اعلام کرده‌ایم.

این برای اولین بار نیست که مقامات آمریکایی به‌طور مستقیم و آشکارا در امور داخلی ایران دخالت می‌کنند.

آمریکا که خود سابقه‌ای طولانی در نقض حقوق بشر دارد بارها با فرافکنی رسانه‌ای مجازات‌های اعدام تروریست‌ها، قاچاقچیان و جاسوسان در ایران را نقض حقوق بشر خوانده است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال199 روز قبل