ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در هفتمین روز تجمع مقابل خانه ملت صورت گرفت

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۹

تجمع مجلس

تجمع اعتراضی دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت در مقابل مجلس به هفتمین روز خود رسید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در هفتمین روز و در اعتراض به موضوع لغو استخدام خود از طرف وزارت نفت، مقابل خانه ملت تحصن کرده‌اند.

در پلاکاردهایی که دانشجویان در دست دارند از وزیر نفت خواسته‌اند تا صدای آنان را شنیده و مطالبات آنان را رسیدگی کند.

به گزارش تسنیم، دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با نصب پلاکاردهایی در مقابل درب خانه ملت، خواستار پیگیری مشکل استخدام خود از طریق کمیسیونهای اصل ۹۰ و کمیسیونهای حقوقی شدند.

«هفتمین روز تجمع دانشجویان نفتی مقابل مجلس»

تجمع‌کنندگان روزهای گذشته نیز در مقابل خانه ملت در اقدامی نمادین، سنگ قبری از دانشگاه خود را بنا کرده و بر سر مزار آن فاتحه خواندند.

دانش‌آموختگان صنعت نفت از هفته‌ گذشته خواستار اجرایی شدن وعده دولت و وزارت نفت برای استخدامشان در شرکت ملی نفت هستند که به گفته آنها، هنوز درخواست‌شان از سوی مسئولان دولتی پاسخ داده نشده است.

به گزارش تسنیم، مدتی است موضوع استخدام فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در وزارت نفت، واکنشهایی را در بین قشر دانشگاهی و فرهیخته حوزه صنعت نفت ایجاد کرده و رسانه‌ها نیز به این موضع بحث برانگیز پرداخته‌اند.

فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت درآیند، البته روند استخدام آنها انجام شده که با دستور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، این روند متوقف شده است.

یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در گفت‌وگویی به خبرنگار تسنیم گفته است: «روند جذب در دانشگاه صنعت نفت به این صورت بوده که آقایان و خانمها در لیست کاریابی قرار گرفته و شرکتهای تابعه وزارت نفت، ظرفیتهای موجود و نیروهای کار مورد نیاز را در رشته‌های تخصصی اعلام می‌کنند و دانشجویانی هم که در رشته‌های خاص  وزارتخانه تحصیل کرده‌‌اند، به آنها معرفی شده‌ و دانشجویان با سپری کردن مراحل استخدام وارد وزارت نفت می‌شده‌اند که با ابلاغ وزیر نفت، این روند متوقف شده است».

«هفتمین روز تجمع دانشجویان نفتی مقابل مجلس»

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود: «ما می‌خواهیم نیروی باسواد جذب کنیم»، دانشجویان نیز در واکنش به این اظهارات، اقدام به راه‌اندازی پویش ملی «من بی‌صوادم» کرده‌اند که با استقبال دانشجویان همراه بوده است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال195 روز قبل