ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بر اساس رتبه‌بندی تایمز؛

۰۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۶:۰۳

علم و صنعت

طبق نتایج رتبه‌بندی جدید تایمز (۲۰۱۷-۲۰۱۶) دانشگاه علم وصنعت ایران در رتبه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته و برترین دانشگاه ایران شناخته شده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ بر اساس ارزیابی اخیر تایمز که نتایج آن در تاریخ اول مهر ماه ۱۳۹۵ اعلام شده است، در میان ۱۳ دانشگاه کشور که در این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه صنعتی شریف حایز رتبه ۵۰۰ تا ۶۰۰ و سایر دانشگاه‌ها مانند امیرکبیر، صنعتی اصفهان، خواجه نصیر، شیراز و دانشگاه تهران در رتبه‌های ۶۰۰ تا ۸۰۰ و بقیه دانشگاه‌های کشور در رتبه‌های بالاتر از ۸۰۰ قرار گرفته‌اند.

گفتنی است دانشگاه علم و صنعت ایران با کسب امتیاز ۴۱٫۸ در بخش استنادات، دارای بالاترین امتیاز در این شاخص در میان تمامی دانشگاه‌های کشور است که این موضوع، دستاوردی بسیار ارزشمند برای این دانشگاه و همچنین جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

مؤسسه تایمز در رتبه بندی ۲۰۱۷-۲۰۱۶، تعداد ۹۸۰ دانشگاه از ۷۹ کشور جهان را در فهرست رتبه‌بندی خود اعلام کرده است؛ این در حالی است که این مؤسسه در سال گذشته، تنها ۸۰۱ دانشگاه از ۷۰ کشور را رتبه‌بندی کرده بود.

لازم به ذکر است علاوه بر استناد مقالات که در سالهای گذشته مورد بررسی قرار می‌گرفت، در رتبه بندی جدید برای نخستین بار ۵۲۸ هزار کتاب یا فصل کتاب هم مورد بررسی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    مجله

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال154 روز قبل