ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، وحید مرندی مقدم در یک نشست خبری اظهار داشت: از خودروسازان خواسته ایم که پیش از عقد قرارداد با شرکتهای خارجی، شرایط مربوط به تولید و طراحی خودرو را به سازمان استاندارد ارایه کنند تا پس از تولید با مغایرت محصولات با استاندارد روبرو نشویم.
وی با بیان اینکه رئیس سازمان استاندارد در جلسه‌ای از وزیر صنعت نیز خواسته بود تا این اتفاق عملی شود، تصریح کرد:منتظریم تا خودروسازان شرایط فنی و تکنولوژیکی قراردادهای مشترک با خارجی ها را به سازمان استاندارد ارایه کنند.

*به روز‌رسانی استاندارد جدید خودرو/ ۳۰ استاندارد افزوده می‌شود

مرندی مقدم در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص بازنگری در استاندارد خودروهای داخلی نیز گفت: استاندارد خودروها در حال به‌روز رسانی است به طوری که تعداد این استانداردها از ۵۱ مورد به ۸۱ مورد خواهد رسید.
وی تصریح کرد: برای تدوین و اجرای استانداردهای ۸۱ گانه برنامه زمان‌بندی سه ساله تهیه شده است.

به گفته وی، تدوین ۱۰ استاندارد جدید خودرویی در حال اتمام است که مربوط به استانداردهای ایمنی و فنی می شوند و پس از اتمام تدوین، اجرایی خواهند شد.

مرندی مقدم ادامه داد:تدوین و اجرای باقی استانداردها نیز طی دوسال آینده انجام خواهد شد.

باکیفیت‌ترین بنزین در تهران و شیراز و بی‌کیفیت‌ترین در اصفهان و اراک

وی همچنین با اشاره به مشخص شدن نتایج آزمون بنزین در کشور گفت: در نمونه برداری که از بنزین توزیعی در ۸ کلان شهر صورت گرفت متوجه شدیم که کیفیت بنزین در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ حدود ۷ درصد ارتقا داشته است.

وی تصریح کرد: بهترین کیفیت بنزین مربوط به تهران و شیراز و بدترین کیفیت نیز مربوط به اصفهان و اراک بوده است.

اعلام نتایج آزمون کیفی گازوئیل

به گفته وی، نتایج تحلیلی آزمون بنزین به زودی برای پالایشگاه ها و مسولان ارسال می شود.
معاون رئیس سازمان استاندارد همچنین با بیان اینکه گازوییل مشمول استاندارد اجباری نیست، گفت: با این وجود نمونه برداری از گازوئیل انجام شده و نتیجه آن تا یک ماه آینده به مردم و مسولان اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/م

ادامه دارد

 

http://fna.ir/41DW88

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,