ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک شیخ الازهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تونس /

۰۹ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۹

همایش تونس

یکی از شیوخ الازهر مصر با اشاره به خطرناک‌ترین چیزی که اسلام را تهدید می‌کند، از کشورهای حامی تروریسم خواست به حمایت خود از تروریسم، ویرانگری و کشتار پایان دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در تونس، جمعیت العلم و الاحسان با همکاری جمعیت عشاق تونس و وزارت امور دینی این کشور همایش علمی با عنوان « الزیتونه والتصوف متانه الاصل وموجبات الواقع» برگزار کرد که طی آن دو محور بررسی شد که یکی از آنها چگونگی مقابله با افراط‌گرایی و انحرافات دینی و نیز  تشویق جوانان به نفی فرهنگ مرگ و نفرت‌پراکنی و تکفیر دیگران بود.

مصطفی بروجردی سفیر جمهوری اسلامی ایران، خالد شوکات سخنگوی رسمی دولت تونس، بطیخ مفتی تونس و مازن الشریف از جمله شرکت‌کنندگان در این همایش بودند که در دانشگاه الزیتونه برگزار شد.

خالد شوکات در سخنانی در این همایش تاکید کرد هر چند تلاش‌های زیادی برای کشاندن تونس به سمت تکفیر و جهالت صورت گرفته، اما این تلاش‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

این همایش که با حضور جمعی از علما و فقها برگزار شد با تاکید بر نفی خشونت و  افراط‌گرایی به کار خود پایان داد.

در حاشیه این همایش، شیخ «منیر کمنتر» از شیوخ الازهر مصر در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در تونس درباره نقش الازهر و الزیتونه(دانشگاه مطرحی در تونس) و مسئولیت آنها در قبال جوانان فریب‌خورده‌ و اعزام آنها به سوریه و عراق برای شرکت در عملیات تروریستی تحت عنوان جهاد و نیز درباره فاجعه سال گذشته مشعر منا گفت : بدترین بلایی که امت اسلام به آن گرفتار شده و خطرناک‌ترین چیزی که اسلام را تهدید می‌کند، جهالت و جهل آنها نسبت به اسلام ناب محمدی است.

وی از جوانانی که به سبب جهلشان،‌خود را در گرداب جنگ می‌اندازند‌،خواست به آغوش اسلام ناب محمدی برگردند. این شخصیت مطرح مصری همچنین از کشورهای حامی تروریست‌ها خواست به حمایت خود از تروریسم و ویرانگری، تحریک جوانان و فریب آنها که با بهانه‌های واهی صورت می‌گیرد، پایان دهند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال149 روز قبل