ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، صلاح الدین حقگوی با بیان این مطلب اظهار کرد: تاکنون از مجموع اراضی زیر کشت گندم در این شهرستان، کاربرداشت گندم از 67 درصد از مزارع دیم و 27 درصد از مزارع گندم آبی این شهرستان به پایان رسیده است.

حقگوی افزود: از مجموع مزارع گندم شهرستان بوکان نیز بیش از هشت هزار هکتار به صورت آبی و 51 هزار هکتار نیز به صورت دیم کشت شده است که پیش بینی می شود با توجه به شرایط آب و هوایی ، مبارزه مناسب با علفهای هرز و آفت سن گندم و تغذیه گیاهی در حدود 110 هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی بیان کرد : تعداد 320دستگاه کمباین در امر برداشت فعالیت دارند و 5 ناظر اکیپ فنی بخش خصوصی و 5 اکیپ بخش دولتی بر نحوه کارکرد کمباین ها نظارت می کنند و تعداد 7مرکز خرید دولتی برای دریافت گندم و دو مرکز خرید برای دریافت جو مازاد بر نیاز کشاورزان در این شهرستان پیش بینی شده است.

وی با بیان این که خرید گندم از کشاورزان از ابتدای تیرماه آغاز شده است، ادامه داد : با وجود گذشت 27 روز از آغاز فصل خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان، تاکنون مبلغی بابت خرید محصول به کشاورزان این شهرستان پرداخت نشده است.

حقگوی اضافه کرد: در سال جاری 74 هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت غلات اختصاص یافته که از این مقدار 60 هزار و 500 هکتار آن به زیر کشت گندم و بقیه به کشت جو اختصاص یافته است.

وی در خصوص وضعیت خرید جو در شهرستان بوکان بیان کرد: تاکنون بیش از 7 هزار تن جو از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.

حقگوی اضافه کرد: کار برداشت جو نیز تاکنون در صد در صد مزارع دیم و 98 درصد مزارع آبی شهرستان به اتمام رسیده و بابت خرید این محصول از کشاورزان نیز تاکنون وجهی پرداخت نشده است..

انتهای پیام/س

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,