ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع نزدیک به دولت سوریه از خروج قریب الوقوع همه افراد مسلح از شهر حمص خبر دادند.

به گزارش وبگاه خبری «سوریا الیوم»، «احمد منیر» مشاور امور مصالحه دولت سوریه جمعه (امروز) در گفت‌وگو با یک رسانه سوری گفت که ۱۲۰ نفر از افراد مسلح از منطقه «الوعر» شهر حمص خارج شده و به «الدار الکبیره» در ریف استان حمص منتقل شده شده‌اند.

وی ادامه داد: «شنبه (فردا) سومین و آخرین مرحله خروج این افراد از شهر حمص انجام خواهد شد و با اجرای این مرحله این شهر به طور کامل خالی از افراد مسلح خواهد شد».

مشاور امور مصالحه دولت سوریه به نقش منفی سازمان ملل متحد در این گونه توافق‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به این نقش منفی سازمان ملل در توافق «داریا» خروج افراد مسلح زیر نظر طرف‌های سوری و هلال احمر سوریه صورت گرفته است.

منیر همچنین تأکید کرد: « علاوه بر این توافقی نیز وجود دارد که به موجب آن ۷۵۰ فرد مسلح از منطقه الوعر حمص در مقابل تحویل سلاح خود خارج خواهند شد و با دولت سوریه تسویه حساب خواهند کرد.

ماه گذشته بر اساس توافقی بین دولت سوریه و معارضان، بیش از هزار نفر از آن‌ها منطقه داریا را تخلیه کردند و به مکانی در ریف حماه منتقل شدند.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/NCB4WG

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , ,