ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 حیوانات عجیب

اقدام جالب و عجیبی که در برخی از کشور ها صورت می گیرد اهدای پست و مقام سیاسی به برخی حیوانات می باشد.
 
سیاست دنیای خودش را دارد و بسته به موقعیت جغرافیایی، تعریفی متفاوت را می گیرد. نکته جالب اینکه در برخی مناطق، به منظور تکریم از یک حیوان که کار مهمی را انجام داده، یک پست سیاسی به صورت افتخاری به آن اهدا می شود که در ادامه مواردی را به شما معرفی خواهیم کرد. 

دوکِ بی رقیب

دوک نام سگ ۹ ساله ای از نژاد سگ کوهستان پیرینه یا "گریت پیِرنیز" است که برای سومین دوره به عنوان شهردار کومورانت در مینسوتای آمریکا به کار خود ادامه می دهد. اما این سگ احتمالا کار خاصی انجام داده که تا این اندازه محبوب است! دوک در انتخابات اوت ۲۰۱۶ اصلا کار دشواری نداشت و به راحتی تمام رقبای خود را کنار زد. ساکنین شهر نیز از سیاست های دوک و عملکرد کلی او رضایت دارند. 

 

حیوانات

 


 

سوسیس؛ محبوب دل ها!

سوسیس از دو کانال به دنیای شهرت نزدیک شده است:او هم ستاره رمان های کارگاهی خودش بود و هم اینکه در سال ۲۰۰۱ در انتخابات شهرداری مارسی فرانسه، کاندید شده بود.

 

سوسیس از نژاد داشهوند بوده و زندگی تراژیکی را پشت سر گذاشته است. او میان زباله ها پیدا شد و انجمن محافظت از حیوانات فرانسه آن را نجات داد. سپس سوسیس به چاپخانه "لوکِلر دو سود" مارسی سپرده شد که در آنجا چندین رمان با محوریت قهرمانانه سوسیس به چاپ رسید. شهرت او بیشتر و بیشتر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱، نامزد انتخابات شهرداری مارسی شد.

 

حیوانات

 

شعار سوسیس در انتخابات جالب بود:«به امید داشتن جامعه ی انسانی تر.» او اما در نهایت با ۴٫۵ درصد آرا در مقام ششم قرار گرفت. اما این مسئله از محبوبیت سوسیس کم نکرد تا اینکه صاحبان این سگ از شهرت او برای برجسته کردن نا عدالتی ها در فرانسه استفاده کردند. سوسیس در سال ۲۰۰۹ در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرد و تمام درآمدش را به انجمن محافظت از حیوانات فرانسه تقدیم کرد. سوسیس در حال حاضر ۱۶ سال سن دارد.

 


شایعات در مورد او کم نبود!

شایعات در مورد مرگ سیاستمداران کم ساخته نمی شود و استابز نیز اصلا از این لحاظ مستثنی نیست. استفانی اندرز، صاحب مغازه ناگِلی یعنی محل نگهداری استابز، می گوید:«به هر کسی که آن شایعه را در ماه مه ۲۰۱۶ ساخت، باید بگویم که اصلا بامزه نبود. استابز کاملا حالش خوب است و هیچ مشکلی هم ندارد.»

 

حیوانات

 

استابز از سال ۱۹۹۷ میلادی به عنوان شهردار افتخاری تالکیتنا انتخاب شده و حتی محبوبیت او پس از حمله یک سگ در سال ۲۰۱۳ دوچندان شده است. این گربه در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰۰ فالوئر در فیسبوک دارد. احتمال می رود سن استابز، استابز، شهردار تالکیتنای آلاسکا، حدود ۱۹ سال باشد.

 


 

رقابت بین "انسان و بز" بر سر شهردار شدن

در دهه ۸۰ یک رقابت طنزآلود بین یک انسان و یک بز به نام "کلِی هنری" بر سر شهرداری شهر لاهیتاس تگزاس بوجود آمد. طبیعی بود که یک انسان آن انتخابات را پیروز شود، اما از آنجایی که عملکرد وی خوب نبود، بز انتخابات بعدی را برد.

 

حیوانات

 

کلِی هنری و خاندانش توانستند قدرت را نسل به نسل در اختیار خود داشته باشند. پس از هنری کلی، فرزندش یعنی هنری کلی دوم شهردار شد که توسط پسرش کشته شد. هنری کلی سوم اینک شهردار لاهیتاسِ تگزاس است. این خاندان به "بی اعصاب بودن" شهرت دارند.

 


 

کاندیدایی که خورده شد!

ییپیی ها در کنوانسیون دموکراتیک ملی شیکاگو در سال ۱۹۶۸ یک خوک را کاندیدای خود کردند و شعار انتخاباتی آن ها این بود:«آن ها یک رئیس جمهور را کاندیدا کردند که انسان ها را می خورد. ما رئیس جمهوری را کاندیدا می کنیم که مردم آن را می خورند.»

 

حیوانات

 

اعتراض ییپی ها به جنگ ویتنام، ناکام ماندن یکپارچگی نژادی و اجتناب از دو حزبی شدن کشور بود. آن ها با کاندیدا کردن یک خوک قصد داشتند به وضعیت موجود و رقابت هامفری و نیکسون اعتراض کنند. از سرنوشت نهایی پیگاسوس هیچ اطلاعاتی در دست نیست، اما گفته می شود که احتمالا به یک عنوان یک شام خوشمزه در سر میز چند افسر پلیس در شیکاگو دیده شد!

 


رقیب هیلاری و ترامپ!

آیا لوسی لو می تواند بدتر از دو کاندیدای نهایی انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا عمل کند؟ پاسخ قطعا منفی است. لوسی لو یک سگ گله اسکاتلندی است که به عنوان شهردار ربیت هاشِ کنتاکی منصوب شد. از این حیث، او اولین مونثی بود که به این عنوان نائل آمده بود، اما سومین سگی شهردار بود. او حتی قصد داشت برای انتخابات ۲۰۱۶ نیز با هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ رقابت کند.

 

 

حیوانات

 


 

گرگی به نام شونکا

گرگی به نام شونکا در مرکز نگهداری گرگ ها در کلرادو زندگی می کند که پیروز انتخابات سال ۲۰۱۶ شهرداری شهر دیواید در ایالت کلرادو شد. این انتخابات هر دوسال یکبار توسط مرکز نگهداری حیوانات شهر "تلر کانتیِ" کلرادو برگزار می شود و این نخستین بار است که یک گرگ پیروز آن شده است. قیمت هر رای ۱ دلار بوده و درآمد آن صرف هزینه های روزمره مرکز می شود. در انتخابات سال جاری، مبلغ ۳۸۰۰۰ دلار جمع شد.

 

 

حیوانات

 


 

بوسکو راموس

این سگ دورگه از نژاد شکاری لابرادور رتریور و نژاد سگ نگهبانِ روتوایلر متولد شده است. وی در انتخابات سال ۱۹۸۱ میلادیِ شهرداری سانول کالیفرنیا توانست با شکست دادن ۲ رقیب خود به عنوان شهردار انتخاب شود. خبر پیروزی وی به سرعت در رسانه های جهان بازتاب پیدا کرد؛ حتی یک روزنامه چینی با انتشار خبر، آن را به عنوان سندی برای ناکام ماندن دموکراسی در نظر گرفت. در سال ۲۰۰۹، یک مجسمه برنزی از این سگ ساخته شده که امروزه یکی از جذابیت های گردشگری آن منطقه شده است.

 

حیوانات

 

حیوانات با پست سیاسی! + تصاویر

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,