ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان دیده بان حقوق بشر، مستقر در نیویوک، می‌گوید مقام‌های بحرینی روحانیون شیعه بحرینی را مورد هدف قرار داده و در حال نقض حقوق آن‌ها هستند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در بیانیه دیده‌بان حقوق بشر که امروز (سه‌شنبه) انتشار یافته، آمده است که از ماه ژوئن به این سو، دست‌کم ۵۶ روحانی مورد بازجویی قرار گرفته یا به آن‌ها اتهام وارد شده است.

بر این اساس، ۴ روحانی شیعه به دیده‌بان حقوق بشر گفته‌اند که به خاطر حضورشان در تحصن  حمایت از «شیخ عیسی قاسم» روحانی شیعه سرشناس این کشور که در ماه ژوئن خلع تبعیت شد، به آن‌ها اتهام زنی شده است.

شیعیان بحرین به دنبال بهار عربی در سال ۲۰۱۱ خواهان آزادی‌های سیاسی بیشتری هستند.

سازمان بحرینی–آلمانی حقوق بشر و دموکراسی نیز اعلام کرده است که مقام‌های بحرینی در سه ماه گذشته، با احضار حدود ۷۰ روحانی شیعه و بازداشت ۲۰ عالم، ۹ شاعر و بیش از ۵۰ نفر از فعالان سیاسی و شهروندان عادی، بر بیانیه کارشناسان سازمان ملل درباره ظلم به شیعیان در بحرین صحه گذاشتند و ثابت کردند ادعای حکومت این کشور درباره احترام به حقوق بشر دروغی بیش نیست.

این سازمان خواستار توقف فوری حمله به شهروندان شیعه و رعایت حقوق مدنی، سیاسی و اجتماعی آن‌ها به همان ترتیبی که در معاهدات داخلی و بین المللی آمده و پرهیز از دامن زدن به اختلافات مذهبی شده است.

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/N7D6HF

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,