ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«ثروت اعجاز قادری» رهبر شورای اتحاد سنی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد با اشاره به کشتار مردم بی‌گناه در کابل اظهار داشت: داعش دشمن مشترک مسلمانان است که آمریکا و اسرائیل این گروه را برای رسیدن به اهداف خود به وجود آورده‌اند.

وی افزود: هدف داعش بدنام کردن اسلام و معرفی کردن چهره‌ای خشن از مسلمانان به نسل جوان غرب است.

قادری گفت: حملات اخیر داعش در افغانستان علیه قبیله هزاره نبوده بلکه آنها علیه تمام مسلمانان وارد عمل شده‌اند.

ثروت اعجاز قادری تأکید کرد: اگر جرم هزاره‌ها این است که شیعه هستند باید بگویم که شیعیان و اهل سنت زندگی مسالمت‌آمیزی با یکدیگر دارند و این موضوع در بیشتر مناطق پاکستان و ایران به وضوح دیده می‌شود.

وی افزود: داعش گروهی تکفیری است و توجهی ندارد که طرف مقابل آنها شیعه است یا اهل سنت و از چه تفکری پیروی می‌کند و در کدام کشور حضور فعال دارد.

قادری تصریح کرد: هدف داعش مسلمانان هستند و تا کنون اتفاق نیفتاده که آنها به یک مرکز فساد یا مکان‌های غیر مذهبی حمله کنند.

ثروت اعجاز قادری گفت: داعش به جای مراکز فروش شراب یا کارهای ضد اسلامی همیشه مساجد، زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی را هدف قرار داده‌اند و حتی تهدید کردند که به مسجد نبوی نیز حمله خواهند کرد که این موضوع به خوبی نشان می‌دهد آنها را ریشه اسلام مخالف هستند.

وی افزود: پرچم الله‌اکبر که در دست نیروهای داعش است فریبی بیش نیست زیرا اعمال وحشیانه این گروه نشان می‌دهد آنها به خدا اعتقاد ندارند.

قادری خاطر نشان کرد: موضوع کمک‌های مالی و نظامی سازمان سیا به داعش و پشتیبانی لجستیک اسرائیل از این گروه برای همه آشکار شده است.

رهبر شورای اتحاد سنی پاکستان ادامه داد: چرا سیستم‌های ماهواره‌ای آمریکا نتوانستند جنگجویان داعش را در سوریه و عراق شناسایی کنند و چرا مواضع این گروه هدف حملات بدون امتیاز این کشور قرار نگرفت،‌ علت این است که واشنگتن از داعش پشتیبانی می‌کرد و این شیوه همچنان ادامه دارد.

ثروت اعجاز قادری تأکید کرد: چرا داعش تا کنون به منافع آمریکا و اسرائیل در مناطق تحت اشغال خود آسیب نمی‌رسانند چرا سفارت و یا ساختمان مربوط به آمریکا و اسرائیل هدف حمله این گروه قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: به عنوان یک رهبر مذهبی برای من فرقی نمی‌کند که حمله انتحاری در افغانستان انجام شود یا یکی دیگر از کشورهای اسلامی مهم این است که مسلمانان بی‌گناه توسط گروهی که مهره آمریکا و اسرائیل است کشته شده‌اند و سکوت در برابر این جنایت جایز نیست.

قادری گفت: کنفرانس کشورهای اسلامی باید درباره داعش وارد عمل شود زیرا این گروه دشمن مشترک مسلمانان است و اگر امروز مردم افغانستان هدف قرار گرفتند ممکن است در آینده هر یک از کشورهای اسلامی توسط این گروه تکفیری هدف قرار گیرند.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/Q5S0KW

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,