ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۱

ارتش یمن

حمله اشتباهی ائتلاف متجاوز سعودی به مقر نظامیان عربستانی ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی به‌جا گذاشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از المیادین، در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به محل تجمع نظامیان عربستانی در جیزان، ۱۰ تن از آنها به هلاکت رسیده و ۱۵ نفر نیز زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، این حمله به‌صورت اشتباهی صورت گرفته است.

همچنین شماری از نظامیان سعودی امروز سه‌شنبه در پی حمله توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

در همین راستا یک منبع نظامی به المسیره گفت که توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مرکز تجمع نظامیان سعودی در پادگان القنبور را گلوله‌باران کرد.

وی افزود که در پی این حمله شماری از نظامیان سعودی کشته و زخمی شدند.

بعد از شکست مذاکرات اخیر گروه‌های یمنی در کویت، ائتلاف متجاوز سعودی حملات خود را به پایتخت و نوار مرزی یمن شدت بخشیده است. تعداد حملات این ائتلاف به مناطق مسکونی یمن در برخی از روزها به بیش از یکصد حمله می‌رسد و این در حالی است که اوضاع انسانی به‌دلیل ادامه تحریم هوایی و دریایی و مشکل بودن ورود کالا و دارو به این کشور بدتر شده است.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.

سازمان ملل متحد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که تجاوز عربستان سعودی به یمن منجر به جان باختن ۱۰ هزار یمنی و آواره شدن سه میلیون نفر شده است. همچنین حدود ۲۰۰ هزار نفر به‌دنبال یافتن پناهگاهی به خارج از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال146 روز قبل