ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – درحالی‌که دیروز باشگاه منچستریونایتد خبر بازگشت پوگبا را اعلام کرد، حال گری نویل که بار دیگر به اسکای بازگشته، معتقد است که پوگبا بخشی از شخصیتی را که منچستریونایتد درسال‌های اخیر ازدست‌داده بود به این تیم برمی‌گرداند.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از اسکای، پوگبا پس از اریک بایی، زلاتان ابراهیموویچ و هنریک مخیتاریان، چهارمین خرید تابستانی شیاطین سرخ است. کاپیتان سابق یونایتد، گری نویل، معتقد است که به خدمت گرفتن ابراهیموویچ و پوگبا می‌تواند باعث شود باشگاه بتواند بخشی از غروری که در دوران بازی او در تیم بود را بازیابی کند. کارشناس اسکای در این زمینه می‌گوید:

خرید مهمی است. نه‌فقط برای یونایتد، بلکه اینکه آن‌ها بازیکنی با این جایگاه و شخصیت را به خدمت گرفته‌اند. با حضور مورینیو و همین‌طور آمدن زلاتان و پوگبا، آن‌ها بازیکنانی دارند که در قواره لباس باشگاه و متناسب با شأن آن باشند. آن‌ها قدرت و شخصیت را به تیم اضافه می‌کنند. چیزی که منچستریونایتد در دو یا سه سال گذشته از آن بی‌بهره بوده است. رایان گیگز، پل اسکولز، نمانیا ویدیچ، ریو فردیناند، پاتریس اورا به همراه عده‌ای دیگر این باشگاه را ترک کردند. آن‌ها شخصیت بزرگی داشتند و رختکن باشگاه را حفظ می‌کردند. شما در منچستریونایتد، نیاز به بازیکنان بزرگ و بازیکنان پر دل و جرات دارید. از دید شخصیت تیمی، حضور زلاتان و پوگبا تصمیم بزرگی است.

مبلغ ۸۹ میلیون پوندی خرید پوگبا، می‌تواند مبلغ هزینه شده در این تابستان را به ۱۴۰ میلیون پوند برساند و قبل از این نیز ۲۵۰ میلیون پوند در زمان فن خال هزینه شده بود. بااین‌حال، در سال‌های اخیر تعداد زیادی از خریدهای بزرگ این تیم با شکست روبرو شده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دی‌ماریا و فالکائو اشاره کرد. با این‌حال نویل معتقد است بیشتر پولی که امسال خرج شده است عاقلانه بوده و نشان از عزم باشگاه دارد. او اضافه کرد:

مهم است که یونایتد با چنین خریدهایی، حضورش را اعلام کند. آن‌هاپول زیادی در سال‌های اخیر خرج کرده‌اند بدون اینکه نتیجه‌ای داشته باشد. خیلی مهم است که آن‌ها با چنین خریدهایی قدرت خود را به دیگر تیم‌ها نشان دهند.

گفتنی است پوگبا پس از شرکت در تست‌های پزشکی باشگاه، از روز سه‌شنبه در تمرینات تیم جدیدش حاضر خواهد بود.

۱۴۰۵

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,