ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سیف در آق‌قلا:

۰۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۵۲

ولی‌الله سیف

رئیس کل بانک مرکزی گفت: حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی اولویت نظام بانکی کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آق‌قلا، ولی‌الله سیف در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی استان گلستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال ۹۵ از نظر اقتصادی سال حساسی برای کشور است و به همین علت مقام معظم رهبری نیز در نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل را انتخاب کرده است.

وی افزود: برهمین اساس دولت هم در این راه تلاش دارد قدم‌هائی بردارد و حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی اولویت نظام بانکی کشور قرار گرفته است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: توجه و تاکید ما در این مرحله بر بنگاه‌های صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط است.

سیف گفت: این حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به معنی این نیست که نسبت به بنگاه‌های بزرگ بی‌تفاوت هستیم بلکه به علت اهمیت گسترش و توسعه محور بودن صنایع کوچک و متوسط در اولویت نظام بانکی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در ابتدا بحث این بود که به ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط را با ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص دهیم که اعلام کرده‌ایم که به هیچ عنوان محدودیتی در پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی که با مشکلات مالی مواجه هستند و به رونق می رسند، وجود ندارد و این در اولویت نظام بانکی کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: اگر بنگاهی در استان‌ها متقاضی دریافت این تسهیلات باشد می‌تواند با مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانها از آن بهره مند شود.

وی اظهار کرد: امیدواریم در پایان سال ۹۵ هیچ واحد تولیدی، به علت کمبود منابع مالی متوقف نباشد و شاهد رونق تولید و تحرک اقتصادی در کشور باشیم.

سیف افزود: در هر استان با توجه به مزایای نسبی هر استان، صنایع خاصی را در اولویت داریم که این کارخانه ویتامینE  نیز در استان گلستان در زمینه امنیت غذائی در اولویت است.

وی درباره میزان پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی گفت: براساس آخرین آمار وزارت صنعت  2 هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی معرفی شده به بانک‌ها تسهیلات دریافت کردند اما آمار بانک مرکزی متفاوت است و بانک ها تاکنون طرح ۸ هزار و ۸۰۰ واحد را تصویب کردند که ۵ هزار طرح تصویب و ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و ۴ هزار میلیارد ریال نیز در شرف پرداخت است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال184 روز قبل