ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیسی در بازدید از نمایشگاه جبهه فرهنگی انقلاب:

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۳۱

رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: تمام دولت‌مردان به‌حکم الهی، قانونی و اخلاقی موظف به مبارزه مستمر با قاچاق کالا هستند، چراکه حمایت از تولید ملی بدون جلوگیری از قاچاق کالا امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام‌ سید ابراهیم رئیسی در بازدید از نخستین نمایشگاه «مهر درخشان» که در مجموعه نمایشگاهی آستان قدس رضوی برپا شده است، اظهار داشت: این نمایشگاه اقدامی بسیار ارزشمند و خوب در راستای حمایت از تولیدکننده داخلی است، چراکه محصولات بسیار باکیفیت و فاخری در کشور تولید می‌شود که گوشه‌ای از آن در این نمایشگاه نمایش داده شده و باید با تبلیغ مناسب و تشویق، مردم را برای خرید محصولات داخلی ترغیب کرد.

وی تولید ملی را زیربنای اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: سخن گفتن از اقتصاد مقاومتی بدون توجه به تولید ملی و مبارزه با قاچاق، راه به جایی نخواهد برد و تا زمانی که تولید ملی قدرت نیابد، اقتصاد مقاومتی پا نخواهد گرفت.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: تمام دولت‌مردان به‌حکم الهی، قانونی و اخلاقی موظف به مبارزه مستمر با قاچاق کالا هستند، زیرا حمایت تولید ملی بدون جلوگیری از قاچاق کالا امکان‌پذیر نیست.

رئیسی با تأکید بر "وقتی به بحث قاچاق کالا اشاره می‌کنیم، یعنی باید کاری کنیم که قاچاق برای قاچاقچی صرفه نداشته باشد"، افزود: در تمامی نمایشگاه‌ها و سمت‌گیری‌های اقتصادی دولت باید همواره توجه به تولید ملی مدنظر و در اولویت باشد، تولیدکننده ایرانی می‌تواند محصولاتی باکیفیت مشابه خارجی یا حتی بسیار بهتر از آن تولید کند و لازم است مردم نیز نسبت به خرید محصولات داخلی حساس باشند.

وی با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان باید با تولید محصولات باکیفیت در توسعه و رونق اقتصاد کشور گام بردارند، ابراز کرد: دستگاه‌های دارای مسئولیت مانند سازمان ملی استاندارد وظیفه‌ دارند در بخش‌هایی که تولید ملی از مرغوبیت لازم برخوردار نیست، ورود کرده و تولیدکنندگان را موظف به تولید کالایی با کیفیت بالا کنند تا مردم دیگر رغبتی برای خرید کالاهای خارجی نداشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر لزوم وجود نگاه کلان به منافع ملی در حوزه‌های اقتصادی، اظهار داشت: اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور همت و نگاه کلان را می‌طلبد، هنگامی‌ که ایران می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها خودکفا باشد، این خوب نیست که بازار به عرضه محصولات خارجی تبدیل شود.

نخستین نمایشگاه «مهر درخشان» با هدف عرضه کالای فرهنگی برای خانواده ایرانی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی واقع در ورودی باب الجواد(ع) حرم مطهر رضوی دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۲۲:۳۰ از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال157 روز قبل