ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۰

حمدان

مسئول مناسبات خارجی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" تاکید کرد که این جنبش روابط خوب و مستحکمی با ایران دارد و این روابط هر روز در حال گسترش است که این مسئله به مذاق بسیاری خوش نمی آید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسامه حمدان ضمن تاکید روابط خوب حماس با ایران، گفت که اظهارات نسبت داده شده به شیخ صالح العاروری از رهبران حماس پیرامون روابط با ایران کاملا ساختگی و بی اساس است.

حمدان افزود که ترکیه پیشنهاد برگزاری گفتگوهای آشتی ملی در این کشور را داده است اما محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان با آن مخالفت کرده است.

وی اشاره کرد که دشمن صهیونیستی سعی دارد تا از اوضاع حاکم بر کشورهای عربی برای نابودی مسئله فلسطین بهره ببرد.

اسامه حمدان همچنین در گفت وگو با شبکه المیادین، در رابطه با موضوع انتخابات شهرداری ها و شوراهای محلی نیز ابراز امیدواری کرد که تلاش های دشمن صهیونیستی برای به شکست کشاندن آن راه به جایی نبرد.

حمدان افزود که حماس تصمیم گرفته با شخصیت های مستقل و کاردان در این انتخابات شرکت کند.

پیش از این جنبش حماس با صدور بیانیه ای مطبوعاتی خبر اخیر روزنامه «الشرق الاوسط» را که به صالح العاروری از رهبران این جنبش نسبت داده بود، تکذیب کرد.

حماس همچنین خبر روزنامه مذکور در خصوص رابطه این جنبش با ایران را کاملا بی پایه و اساس دانست.

روزنامه السعودی الشرق الأوسط در خبری که به صالح العاروری از رهبران جنبش حماس نسبت داده بود، مدعی شد که العاروی گفته است ایران از حماس درخواست کرده در مقابل دریافت کمک های مالی بهای آن را بپردازد همانند جنبش جهاد اسلامی که هیئت این جنبش به ریاست رمضان عبدالله شلح دبیر کل آن در جریان سفر اخیر به ایران بیعت خود با این کشور را اعلام کرد.

در همین رابطه خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن ابراز تردید نسبت به اعتبار روزنامه الشرق الأوسط به دلیل انتشار اخبار کذب و عاری از صحت، تاکید کرد که این روزنامه با مقاومت فلسطین دشمنی دارد و هر از چند گاهی سعی می کند بین ارکان مقاومت اختلاف ایجاد نماید.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال154 روز قبل