ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمد اسماعیل سعیدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۱۷ مرداد ۹۵) گفت: رکود بی سابقه اقتصادی، قاچاق کالاهای خارجی و واردات بی رویه کمر تولید داخلی را شکسته است. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید در ساختار خود تجدید نظر اساسی کند این سازمان امامزاده‌ای است که معجزه نداشته و ندارد. اگر سازمان مبارزه با قاچاق کالا کارایی داشت ما امروز شاهد این ولنگاری و نابسامانی نبودیم.

وی افزود: میلیاردها دلار واردات قاچاق دیگر انگیزه و رغبتی در تولید کننده داخلی نگذاشته است آقایان فقط گزارش کار می‌دهند و به گفتار درمانی بسنده می‌کنند. این رویه بس است کمی هم عملگرا باشید.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صدها نفر کارفرما که تا دیروز هر کدام ده‌ها نفر را به کار گرفته بودند امروز به نان شب محتاجند و کسی نیست که از مسئولان امر بپرسد این است از نتیجه حمایت از تولید داخلی؟ مشوق‌های صادراتی حذف شد و بازارهای منطقه ای یکی پس از دیگری از دستمان رفته و می‌رود به کجا می‌رویم؟

سعیدی با اشاره به دریافت حقوق‌های کلان از سوی برخی از مدیران خاطرنشان کرد: حقوق‌های نجومی ضربه بزرگی به اعتماد مردم بود و این مسئله جبران نخواهد شد مگر با برخورد سریع و بدون مسامحه با متجاوزین به حقوق بیت المال.

وی افزود: کسانی که تا دیروز وقتی سوار قطار انقلاب شدند پول کرایه تاکسی نداشتند امروز وقتی از قطار انقلاب پیاده شده یا می‌شوند میلیاردها ریال سرمایه دارند و زیر پای همسر و فرزندانشان خودروهای آنچنانی است باید به اصل از کجا آورده‌ای در ارتباط با مسئولان از ابتدای انقلاب تاکنون رسیدگی شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: ما امروز نیازمند انقلاب اقتصادی هستیم انقلابی که بتواند مشکلات اقتصادی فوق الذکر را سامان دهد متجاوزین به حقوق مردم و بیت المال را مجازات و دستشان را قطع کند. تولید داخلی را احیا و مشارکت مردم را در عرصه اقتصادی تضمین و نهادینه کند و اقتصاد کشور را از این وضع فلاکت بار نجات دهد.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/JB5251

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,